Goniec.pl > Wiadomości > Poważny wypadek w centrum Zakopanego. Bus przewożący ludzi z impetem wjechał w drzewo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 22.08.2022 15:34

Poważny wypadek w centrum Zakopanego. Bus przewożący ludzi z impetem wjechał w drzewo

Policja Zakopane
Policja Zakopane

Dramatyczny wypadek w samym centrum Zakopanego. Bus przewożący kilkanaście osób, w pewnym momencie zjechał na pobocze, po czym z impetem wbił się w przydrożne drzewo. Niestety, ale w wyniku incydentu rannych zostało 10 osób, w tym czwórka dzieci. Na miejscu pracują lokalne służby, które ustalają szczegóły tego potwornego zdarzenia.

Fatalny bilans poniedziałkowego wypadku drogowego, który miał miejsce w centrum Zakopanego. Aż 10 osób, w tym czwórka dzieci, zostało poszkodowanych podczas zderzenia busa z drzewem.

Incydent miał miejsce na ulicy Kościuszki tuż po godzinie 13.00. Na miejscu bardzo szybko zaroiło się od służb, które niezwłocznie przystąpiły do niezbędnych działań.

Koszmarny wypadek w Zakopanem. Bus z impetem wbił się w drzewo

- Kierujący busem z nieznanych powodów nagle zjechał na pobocze, uderzając w drzewo. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 10 osób, w tym czworo dzieci. Na miejscu pracują służby ratunkowe, a poszkodowanym udzielono niezbędnej pomocy - poinformował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Na miejscu wciąż pracują lokalni funkcjonariusze, których zadaniem jest ustalenie szczegółowych okoliczności tego porażającego zdarzenia. Ze wstępnych informacji wynika, że kierujący w pewnym momencie zasłabł, po czym stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem.

Wiadomo, że 59-letni mężczyzna, w chwili zdarzenia był trzeźwy. Mundurowi podkreślili, że jego krew została pobrana do dalszych badań laboratoryjnych.

- Informacje napływające z zakopiańskiego szpitala są dobre. Ostatecznie niegroźne obrażenia mają trzy dorosłe osoby - zaznaczyli mundurowi z zakopiańskiej policji.

Przejazd ulicą Kościuszki w Zakopanem jest utrudniony. Funkcjonariusze zalecają kierowcom, by ci szerokim łukiem omijali okolice miejsca zdarzenia.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wirtualna Polska