Goniec.pl

Pixabay/5892437

Potężny wybuch na południu Polski. Jest wielu rannych, jedna osoba zginęła, na miejscu służby i helikopter

6 Maja 2022

Autor tekstu:

Maria Glinka

W piątek 6 maja na ranem doszło do wybuchu w domu jednorodzinnym w miejscowości Ożary (woj. dolnośląskie). W ewakuacji pomagali strażacy, a na miejscu pojawił się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ranne są cztery osoby. Jedna kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Po kilkudziesięciu minutach władze placówki przekazały, że kobieta zmarła.

Na miejscu pracuje 14 zastępów strażaków. Na pomoc wysłano m.in. specjalistyczną grupę poszukiwawczą z psem z Wałbrzycha.

Wybuch dwóch butli z gazem w domu jednorodzinnym

W piątkowy poranek do wrocławskich strażaków wpłynęło zgłoszenie w sprawie wybuchu w domu jednorodzinnym w miejscowości Ożary (pow. ząbkowicki, woj. dolnośląskie). - Z pierwszych informacji wynika, że doszło do wybuchu dwóch butli 11-kilogramowych z gazem propan-butan - poinformowała w rozmowie z portalem goniec.pl st. str. Magdalena Cwynar z zespołu prasowego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Tuż po wybuchu pojawił się ogień. W wyniku wybuchu budynek domu jednorodzinnego zawalił się w 80 proc. - przekazała nam funkcjonariuszka.

Jedna kobieta ciężko ranna

Na początku służby informowały o trzech rannych, którzy samodzielnie opuścili dom jednorodzinny. Są w stanie dobrym i są kontaktowe - przekazała st. str. Magdalena Cwynar.

Po kilkudziesięciu minutach pojawiła się informacja o czwartym poszkodowanym. - To jest starsza kobieta, która jest ciężko poszkodowana. Z gruzowiska wydobyła ją Państwowa Straż Pożarna - dodała. Do rannej wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował ją do szpitala.

Strażacy prowadzą działania. Zniszczeniu uległy sąsiadujące budynki

Na miejscu cały czas trwają działania. - Pies z Wałbrzycha już zakończył przeszukiwanie gruzowiska. Nie znaleziono innych osób poszkodowanych, ale grupa jeszcze prowadzi czynności - wskazała funkcjonariuszka.

Na miejscu pojawiła się także grupa operacyjna Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Jak przekazała nam st. str. Magdalena Cwynar, ta grupa "uruchomiła zespół dronowy, który na żywo przekazywał obraz do komendy wojewódzkiej z miejsca zdarzenia".

W wyniku wybuchu zostały uszkodzone także dwa budynki sąsiadujące z domem jednorodzinnym. - W jednym z budynków zniszczeniu uległa więźba dachowa, a w obydwu doszło do wybicia szyb - przekazała.

Jak dodała, jeden z nich to pustostan. Natomiast z drugiego mieszkańcy ewakuowali się samodzielnie jeszcze przed przybyciem jednostek straży pożarnej.

Aktualizacja: jedna osoba zginęła

Ciężko ranna kobieta, która została przetransportowana do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, zmarła. Informację przekazały władze placówki. Kobieta miała 80 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Atak nożownika w Bielsko-Białej. Lekarze walczą o życie 12-letniej dziewczynki

  • Doradca mera Mariupola: Rosjanie szykują "groteskową masówkę" 9 maja. Chcą prezentować Ukraińców jako "jeńców"

  • Matura 2022. Odpowiedzi z matury z matematyki. Sprawdź, czy zdałeś i na ile punktów

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Mariusz Błaszczak wypalił u Rydzyka o Janie Pawle II. Kontrowersyjne słowa
Czytaj więcej >

Wiadomości

Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Policja publikuje wizerunki i prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zacznie się już w poniedziałek. Kolejki ustawią się do Biedronki, lepiej się spieszyć
Czytaj więcej >

Polska

Pierwsze prognozy pogody na Wielkanoc. Warto wiedzieć
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mateusz Ujma poszukiwany. 29-latek może poruszać się rowerem
Czytaj więcej >

Wiadomości

Auto zostało doszczętnie zmiażdżone. 21-latek nie miał szans na przeżycie
Czytaj więcej >
Maria Glinka

Redaktor portalu Goniec.pl. Doświadczenie zdobywałam w redakcjach TVN24 i Euractiv. Jestem absolwentką stosunków międzynarodowych i studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się polityką polską i zagraniczną, problemami społecznymi w ujęciu lokalnym i globalnym, literaturą i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]