Goniec.pl
Polsat News

Polsat News

Posłanka PiS zalała się łzami na wizji, mówiła o "osobistym dramacie". Wszystko poszło na żywo

8 Lutego 2022

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Posłanka PiS Barbara Dziuk, która w zeszłym roku ciężko przeszła COVID-19, przyznała, że był to jej "osobisty dramat". - Widziałam wokół siebie umierających młodych ludzi, którzy poddali się - wspominała w rozmowie z Polsat News. Działaczka zdradziła, że dużą rolę w walce o powrót do zdrowia odegrał ksiądz. Dla posłanki wspomnienia z walki o zdrowie okazały się na tyle bolesne, że rozpłakała się przed kamerą.

To już kolejna osoba z PiS, która zdecydowała się na szczere wyznanie dotyczące przechowania COVID-19. O tym, z jak ogromną stratą nadal mierzy się Jerzy Materna można przeczytać tutaj.

EN 01498481 0006

Żona Dawida Kubackiego odpowiedziała na komentarz Kurskiego o sukcesie skoczka. Padły ostre słowa

CZYTAJ DALEJ

Posłanka złapała koronawirusa tuż przed szczepieniem. "Nie umiałam sobie z tym poradzić"

Barbara Dziuk zachorowała na COVID-19 tuż przed ubiegłorocznymi świętami Bożego Narodzenia. Złapała infekcję trzy tygodnie przed planowanym przyjęciem pierwszej dawki szczepionki. 

Wszystko zaczęło się o spadającej saturacji. - Kiedy leżałam w domu, w łóżku, już podczas mocnych objawów, SMS-a wysłał mi Jerzy Polaczek [poseł PiS, który również ciężko przechorował COVID-19 - przyp. red.], żebym nie czekała, tylko udała się do szpitala - zdradziła posłanka PiS na antenie Polsat News.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Działaczka wspomniała, że w tamtym czasie "szpitale były oblężone", ale udało jej się znaleźć miejsce w szpitalu powiatowym. - Tam zaczął się dramat. Zaczęły mi wysiadać po kolei nerki, poszczególne organy. Nie umiałam sobie z tym poradzić - przyznała.

Niezbędne wsparcie lekarzy i księdza

Z uwagi na bardzo poważny stan lekarze wraz z rodziną podjęli decyzję o przewiezieniu posłanki do szpitala specjalistycznego. - Na korytarzach widziałam ludzi, którzy umierali. To uświadomiło mi, że też mogę znaleźć się w tej grupie - stwierdziła.

Barbara Dziuk przyznała, że miała ogromne trudności z komunikacją, ponieważ każde słowo było "niesamowitym wysiłkiem". - Ból wewnętrzny [...] stwarzał myśl, że nie wiadomo, co będzie - oceniła.

W tym kontekście dużą rolę odegrali nie tylko lekarze, lecz także ksiądz. - Spokój płynący z bycia blisko kapłana sprawił, że zaczęłam się uspokajać - zdradziła. Posłanka wskazała, że wiara w to, że "może się jeszcze komuś przydać", bo jest "matką, żoną i babcią" zmobilizowały ją. Choć wie, że byłoby to niemożliwe "bez wsparcia medyków", to "sfera duchowa w momencie zapaści była bardzo istotna".

dom Kaczyńskiego

Poznajesz czyj to dom? Posiadłości polityków robią wrażenie, nr 4 to dworek

Jedni nieco skromniej, inni z prawdziwym przepychem. Niektórzy wybierają mieszkania w sercu miasta, podczas gdy inni ukojenia szukają w okazałych domach z dala od miejskiego zgiełku. Sprawdziliśmy więc, jak mieszkają najbardziej wpływowi przedstawiciele polskiej klasy politycznej. / Fot. CZESIEK POWAGA/AGENCJA SE/East News

Zobacz galerię >

Poruszona posłanka opowiada o wiadomościach do męża

Barbara Dziuk ze łzami w oczach wspominała najgorsze momenty pobytu w szpitalu. Przyznała, że w jednej chwili przed oczami stanęło jej całe życie, a "uświadomienie sobie, że to koniec" było bardzo trudne. - W jednym momencie przed oczami stanęło mi całe życie. Powiedziałam "bądź wola Twoja". Jeśli mam żyć, to proszę o życie. A jeśli mam odejść z tego świata, to chciałam w zgodzie. W SMS-ie wysłałam serce do męża - wyjawiła poruszonym głosem.

W szpitalu widziała "młodych ludzi, którzy poddali się i nie walczyli". - W moim życiu wiara jest takim filarem we wszystkich moich trudnych momentach. To mi pozwoliło przetrwać - przekonywała.

Posłanka dodała, że wiele zawdzięcza także innym pacjentom chorującym na COVID-19. - Nawzajem dodawaliśmy sobie siły, obserwowaliśmy monitory. [...] Na własne oczy zobaczyłam, jak u innej osoby ten monitor zrobił się cichy. Ten moment jest bardzo trudny dla każdego, bo w tym czasie zastanowiłam się, że być może następny zgaśnie mój monitor - powiedziała w programie na antenie Polsat News.

Barbara Dziuk była w tak ciężkim stanie przez dwa tygodnie, a później rozpoczęła rehabilitację w celu przywrócenia czynności ruchowych. - To było bardzo trudne, bo każde ćwiczenie wywoływało ból, ale ten ból dawał nadzieję, że przeżyliśmy krytyczny moment - stwierdziła.

Posłanka przekonała kilku szczepionkowych sceptyków

Działaczka przyznała, że opowiadała swoją historię współpracownikom z PiS udało jej się przekonać do szczepienia "kilka osób". - Natomiast zastanawiałam się, jak to się mogło zdarzyć, żeby było aż tylu przeciwników - przyznała. 

Barbara Dziuk nadal prowadzi rehabilitację ruchową i oddechową i przyznała, że nie rozumie podważania autorytetu lekarzy. - Apelowałabym, żeby ci wszyscy niedowiarkowie jeden dzień przepracowali na oddziale covidowym - oznajmiła. Obecnie posłanka PiS jest już po dwóch dawkach preparatu przeciwko koronawirusowi.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Polsat News

Maria GlinkaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Doświadczenie zdobywałam w redakcjach TVN24 i Euractiv. Jestem absolwentką stosunków międzynarodowych i studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się polityką polską i zagraniczną, problemami społecznymi w ujęciu lokalnym i globalnym, literaturą i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: maria.glinka@goniec.pl

Podobne artykuły

kremlin.ru Jakub Szymczuk/KPRM

Wiadomości

"Równie dobrze Putin może ogłosić aneksję Księżyca czy Marsa". Ostre reakcje na decyzję dyktatora

Czytaj więcej >
Karkonoski Park Narodowy/Facebook

Wiadomości

Mamy dopiero wrzesień, a w Polsce już szalała śnieżyca. Mamy nagranie

Czytaj więcej >
Kreml zapowiedział specjalną ceremonię, Władimir Putin podpisze tam ważny dekret

Wiadomości

Władimir Putin anektował kolejne regiony Ukrainy. Zebrani skandowali "Rossija!"

Czytaj więcej >
Flickr/ facebook.com/DorotaOstrowskaFoto/zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Skandal na cmentarzu. Poszedł na cmentarz i nie znalazł grobu bliskich, ksiądz sprzedał miejsce

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk rezygnuje ze stanowiska. Polityk nie będzie już szefem Kancelarii Premiera

Wiadomości

Michał Dworczyk zrezygnował ze stanowiska. Polityk nie będzie już szefem Kancelarii Premiera

Czytaj więcej >
Flickr/European Parliament

Wiadomości

Donald Tusk staje w obronie przedsiębiorców i uderza w PiS. "Użyjemy wszystkich dostępnych środków"

Czytaj więcej >