Goniec.pl
tvp-posel-wyszedl

East News Piotr Molecki

Poseł PSL pojawił się w TVP i zaczął drzeć dokumenty, po czym opuścił budynek

18 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Gościem „Kwadransa politycznego” emitowanego na antenie TVP miał być polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego. Choć Marek Sawicki pojawił się w gmachu budynku Telewizji Polskiej, to ostatecznie widzowie nie zobaczyli go w programie. Jak się okazało, poseł nie zgodził się na wypełnienie kwestionariusza covidowego. Przed wyjściem poirytowany podarł dokument.

Marek Sawicki w środowy poranek miał być gościem „Kwadransa politycznego” w TVP. Początkowo wszystko wskazywało na to, że poseł PSL pojawi się w popularnym programie. Ostatecznie jednak prowadzący Marek Pyza musiał tłumaczyć nieobecność swojego gościa.

Adam Niedzielski

Minister zdrowia podjął decyzję ws. kar sanitarnych i szczepień

CZYTAJ DALEJ

Dziennikarz TVP wyjaśnił, że Marek Sawicki przyszedł do siedziby Telewizji Polskiej i o godzinie 8:15 miał pojawić się w studiu programu. Z relacji prowadzącego wynika, że poseł PSL odmówił podpisania kwestionariusza covidowego, podarł go i wyszedł z budynku znajdującego się przy ulicy Woronicza. Były minister rolnictwa oświadczył, że zażądano od niego udzielenia informacji, które powinna przekazać obecna asystentka.

Zaskoczony poseł podarł dokument i opuścił budynek TVP

Warto zaznaczyć, że w związku z epidemią koronawirusa, goście programów TVP muszą wypełniać kwestionariusze covidowe, do czego większość osób – w tym również Marek Sawicki – zdążyło już przywyknąć. Jednak tym razem poseł PSL uznał, że doszło do absurdalnej sytuacji.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Oprócz standardowych danych były minister rolnictwa musiał napisać, w jakim programie ma wystąpić i kto zaprosił go do udziału w produkcji Telewizji Polskiej. To zaskoczyło polityka, ponieważ obok niego stała asystentka, która miała wprowadzić go do studia i – jego zdaniem – to ona powinna wypełnić te informacje.

– Wypełniłem dokument, ale zażądano ode mnie, bym napisał do jakiego idę programu i na czyje zaproszenie, choć obok stała asystentka, która miała mnie wprowadzić – przekazał podczas rozmowy z Polską Agencją Prasową Marek Sawicki.

– Gdyby nie było osoby wprowadzającej, wszystko bym wypełnił. Ale jest osoba wprowadzająca, która informuje portiernię. Dlaczego w takim razie mam w dokumencie informować w jakim programie mam uczestniczę i do kogo idę – tłumaczył.

Dlaczego poseł postanowił porwać dokumenty i opuścić budynek przy ulicy Woronicza? Marcin Sawicki podkreślił, że choć jest zaszczepiony dwiema dawkami preparatu przeciw CODI-19, to zawsze wypełnia kwestionariusze covidowe. Tym razem jednak poczuł się niepożądanym gościem.

– Gdy ta pani zażądała ode mnie, bym wypełnił, do jakiego programu idę i na czyje zaproszenie, uznałem, że jestem gościem niechcianym, powiedziałem, żeby uporządkowali sobie procedury i wyszedłem – dodał.

Dziennikarz TVP o nieobecności gościa

Gdy stało się jasne, że Marek Sawicki nie pojawi się w środowym wydaniu programu emitowanego przez TVP, prowadzący wyjaśnił całą sytuację widzom. Marek Pyza ujawnił, że każdy gość musi wypełnić kwestionariusz covidowy przed wejściem do studia. Dodał, że poseł PSL w przeszłości już wypełniał takie dokumenty.

– Dziś coś się stało, podpisać nie chciał, podarł go i opuścił gmach TVP – oświadczył dziennikarz.

Marka Sawickiego zastąpił rzecznik PSL, czyli Miłosz Motyka, który połączył się zdalnie ze studiem. Cała sytuacja jednak wydaje się nieco osobliwa.

Pamiętasz największe afery PiS? Przy siódmym pytaniu trudno uwierzyć, że politycy mogą być aż tak bezczelni

Pytanie 1 z 7

Ile Jacek Sasin wydał z publicznych pieniędzy na wybory kopertowe, które się nie odbyły?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Spięcie Donalda Tuska z dziennikarzem TVP. "Macie jakąś obsesję"

  • Dziennikarz TVN zadał Czarnkowi pytanie. Minister uszczypliwie odpowiedział

  • Mazury: Ognisko norowirusów na obozie letnim. 80 osób z objawami zakażenia

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: PAP; Super Express

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Msza

Wiadomości

Zaczęło się dziś rano. Liczenie wiernych w kościołach w całej Polsce

Czytaj więcej >
Straż pożarna wypadek

Wiadomości

Warmińsko-mazurskie: Śmiertelny wypadek drogowy pod Olsztynem. Kierowca zginął na miejscu

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Podlasie: We wsi Dubiny odnaleziono zwłoki niemowlęcia. Trwa ustalanie przyczyn tragedii

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Dolny Śląsk: Poszedł na grzyby i nie wrócił. W lesie znaleziono zwłoki 76-letniego mężczyzny

Czytaj więcej >
Sejm

Wiadomości

PiS wnosi o zmianę regulaminu Sejmu. Członkowie opozycji: "Boi się, że przegra głosowanie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ks. Isakowicz-Zaleski zdradził kulisy działalności o. Rydzyka. Dochodziło do nadużyć

Czytaj więcej >