Goniec.pl
sejm

Pawel Wodzynski/East News

Poseł PiS w gorzkich słowach podsumował walkę rządzących z koronawirusem

1 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Bolesław Piecha przyznaje wprost, że jest rozczarowany postawą swojej partii. Jego zdaniem w kwestii walki z pandemią można było zrobić więcej, ale strategię przysłoniły czynniki polityczne. Polityk nie ukrywa też, że zawiedli go Polacy, którzy niechętnie stosują się do zaleceń ekspertów medycznych.

Nierówna walka z piątą falą pandemii koronawirusa trwa, choć sposoby na pokonanie COVID-19 proponowane przez obóz władzy nie należą do skutecznych. Wciąż odwlekana w czasie jest ustawa Czesława Hoca, która miała zostać zastąpiona "lex Kaczyński", co do którego nie ma zgody nawet w klubie PiS.

Agata Duda

Poważny konflikt między Agatą i Andrzejem Dudami ws. "lex Czarnek"? Nowe doniesienia

CZYTAJ DALEJ

Rządzący od miesięcy unikają zdecydowanych działań, obawiając się utraty poparcia antyszczepionkowego elektoratu i złamania sejmowej większości. Brak stanowczych decyzji widać w smutnych statystykach zgonów, których w ubiegłym roku było najwięcej od czasów II wojny światowej.

Choć posłowie Prawa i Sprawiedliwości niechętnie przyznają się do zaniedbań w kwestii zwalczania epidemii, okazuje się, że w ich szeregach są jeszcze głosy, potrafiące spojrzeć krytycznie na to, co zostało uczynione. Jednym z nich jest głos Bolesława Piechy, który w gorzkich słowach zrecenzował swój obóz polityczny w programie "Newsroom".

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Poseł PiS szczerze o "lex Kaczyński"

Bolesław Piecha jest posłem PiS, ale także lekarzem, który jako fachowiec, potrafi konstruktywnie odnieść się do kwestii pandemii, porzucając choć na chwilę politykę. Być może z tego wynika jego ogromna szczerość, jaką wykazał się w programie Wirtualnej Polski, w którym skomentował zawirowania wokół prac nad ustawą pomysłu Jarosława Kaczyńskiego.

- Jest to ustawa kontrowersyjna. Promuje bardzo ważną rzecz - masowość testów. Mówi się o testowaniu nawet od 1,5 do 2 milionów ludzi dziennie. To olbrzymie wyzwanie organizacyjne - zauważył polityk, podnosząc ten sam argument, jaki wysuwa w ostatnich dniach opozycja.

Jeszcze wczoraj podczas posiedzenia sejmowej komisji zdrowia, która miała debatować nad "lex Kaczyński", posłanki KO i Lewicy domagały się informacji ze strony Ministerstwa Zdrowia, dotyczącej tego, czy polski system jest na tyle wydolny, by dziennie wykonywać miliony testów. Odpowiedź nie padła, a obrady przełożono na dziś na godzinę 15.

Piecha o walce z pandemią: "Można było zrobić więcej"

Prowadzący "Newsroom" zwrócił uwagę na fakt, że w Polsce nie mamy problem z dostępem do testowania, ale istnieje ogromna rzesza niezaszczepionych osób. Piecha wyraził swoje ubolewanie nad takim stanem rzeczy podkreślając, że on sam jest zwolennikiem szczepień.

- Mamy ponad 50 tys. zakażeń, a w szpitalach covidowych jest zajęte tylko 50 proc. łóżek. Mimo to uważam, że należy się szczepić. Lepiej zachęcała do tego tzw. ustawa Hoca, niż ta ustawa covidowa, która jest teraz na stole, kładąca nacisk głównie na testy - ocenił.

Zapytany wprost o to, czy rozczarowała go postawa jego obozu politycznego, przyznał, że owszem, gdyż można było zrobić więcej. Nie ukrywał też, że dużą rolę odegrały czynniki polityczne.

- Jestem również rozczarowany naszym społeczeństwem, które jest odporne na to, co mówią w sprawie pandemii lekarze i eksperci - skwitował.

SPLASH NEWS/EAST NEWS

Grał Ridge'a w "Modzie na sukces". Nie uwierzycie, jak dziś wygląda i czym się zajmuje

Ronn Moss był gwiazdą hitowego serialu "Moda na sukces". Sprawdziliśmy co słychać u aktora dzisiaj i jesteśmy totalnie zaskoczeni. Ciężko uwierzyć w to, czym zajmuje się obecnie.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: WP

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Polacy gorzko o horrendalnych premiach dla piłkarzy po mundialu w Katarze. "Za co?"

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Aresztowano podejrzanego o "oszustwo na policjanta". Odebrał seniorce 13 tys. zł

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński uderzył w lekarzy

Wiadomości

Kaczyński wytyka lekarzom pensje. Ile zarabiają naprawdę?

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Były prezes TVP zabrał głos ws. pomysłu PiS. "To jedyny powód"

Czytaj więcej >
Włodzimierz Cimoszewicz

Wiadomości

Włodzimierz Cimoszewicz wygrał w sądzie z TVP. Stacja ma przeprosić i wpłacić na WOŚP

Czytaj więcej >
MOs810/Wikimedia Commons

Wiadomości

Poznań: Mężczyzna zaatakował kobietę w autobusie. Próbował wydłubać jej oczy

Czytaj więcej >