Goniec.pl
Policja ostrzega rodziców

youtube.com Policja lubuska

Nagranie z placu zabaw. Policja ostrzega rodziców

16 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Nie każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, w jakim niebezpieczeństwie może się znaleźć jego dziecko, jeśli zaufa nieodpowiedniej osobie. Lubuscy policjanci postanowili przestrzec opiekunów nieletnich i zamieścili w sieci film, który rodzice powinni obejrzeć wraz ze swoimi pociechami.

Nagranie przygotowane przez policjantów z województwa lubuskiego pokazuje potencjalnie groźną sytuację, do której może dojść na każdym placu zabaw w kraju. Film trafił do sieci wraz z apelem skierowanym do rodziców.

Lisa Banes

Nie żyje Lisa Banes. Aktorka zginęła w wypadku komunikacyjnym

CZYTAJ DALEJ

Lubuscy policjanci ostrzegli rodziców przed niebezpieczeństwem, które może grozić ich dzieciom

Policja prowadzi działania profilaktyczne, w ramach których w sieci pojawiło się intrygujące nagranie. Na filmie opublikowanym przez lubuskich policjantów widać mężczyznę, który z prezentem w dłoni pojawia się na placu zabaw. Swoje kroki dorosły kieruje wprost do dziewczynki bawiącej się na jednej z huśtawek.

Następnie mężczyzna zaczepia dziewczynkę i wręcza jej prezent, a po chwili rozmowy ta udaje się z nim do samochodu. Inscenizacja kończy się w momencie, w którym dziewczynka nie jest w stanie wydostać się z auta i przerażona wzywa pomocy z wnętrza pojazdu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Nagranie to ma uświadomić rodzicom oraz ich pociechom, że nawet z pozoru bezpieczna przestrzeń, jaką jest dla dzieci plac zabaw, może być zagrożeniem. Lubuscy policjanci zaapelowali o to, by porozmawiać z dziećmi i wytłumaczyć im, że nie powinny bezgranicznie ufać obcym ludziom nawet wówczas, gdy oferują im prezenty czy łakocie.

- Stworzony klip ma uświadomić ich i ich rodziców jak ważne są codzienne rozmowy o tym, jak reagować się na niebezpieczeństwa - tłumaczą lubuscy policjanci pod filmem, zamieszczonym na ich kanale na platformie YouTube.

Policja apeluje do rodziców

W mediach regularnie pojawiają się informacje o dzieciach uprowadzonych m.in. z placów zabaw. To ogromne rodzinne tragedie, które często wynikają nie tylko z przebiegłości przestępców, ale również nieświadomości zagrożenia.

Niedawno Polską wstrząsnęło porwanie i morderstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic. Jakiś czas temu głośno było również o mężczyźnie, który próbował porwać chłopca z placu zabaw w Libiążu. Na szczęście na pomoc dziecku ruszyły jego koleżanki.

- Rozmawiaj ze swoim dzieckiem o zagrożeniach i niebezpieczeństwach, zanim dojdzie do tragedii [...] Działajmy zawczasu, aby nic złego im się nie stało - zaapelowali policjanci.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • „Ze smutkiem przyjęliśmy z Agatą wiadomość”. Andrzej Duda o śmierci Witolda Kieżuna

  • Poważna wpadka na żywo w TVP. Prowadzący pomylił gości

  • Nagranie zachowania kandydatki PiS po wyborach w Rzeszowie. W sieci wielka dyskusja

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Webniusy

Podobne artykuły

Wiadomości

W całej Polsce odbędą się protesty w obronie TVN

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszedł do kościoła w czapce. Teraz ścigają go za obrazę uczuć religijnych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wrocław: kierowca wjechał w ekipę sprzątającą po poprzednim wypadku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Anna Kornecka zdymisjonowana. Krytykowała Polski Ład

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rodzina Basi zdradziła jej ostatnie słowa przed tragiczną śmiercią

Czytaj więcej >

Wiadomości

Leżał pod szpitalem i krzyczał z bólu. Wcześniej nie chciano go przyjąć

Czytaj więcej >