NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Poranna ewakuacja w polskim mieście, wydano pilny komunikat. "Proszę zabrać tylko najpotrzebniejsze rzeczy"
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 25.09.2023 22:33

Poranna ewakuacja w polskim mieście, wydano pilny komunikat. "Proszę zabrać tylko najpotrzebniejsze rzeczy"

Patrol saperski
MON (zdjęcie ilustracyjne)

Ważny komunikat ws. ewakuacji usłyszeli mieszkańcy polskiego miasta. Zarządzono ją po obradach sztabu kryzysowego. Dzisiaj (26.09) na czas akcji saperów lokatorzy będą musieli opuścić budynki zlokalizowane przy wielu ulicach.

Zielona Góra. Znaleziono niewybuchy najpewniej z czasów II wojny światowej

Niewybuchy, które pochodzą prawdopodobnie z okresu II wojny światowej, znajdowały się w jednym z garaży przy ul. Dzikiej w Zielonej Górze. Policyjni pirotechnicy ustalili wstępnie, że są to bomby lotnicze.

Teren wokół garażu został zabezpieczony. Podczas posiedzenia zwołanego przez władze miejskie sztabu kryzysowego zarządzono ewakuację na czas podejmowania niewybuchów przez saperów.

Znany architekt odnowił dom Jerzego Połomskiego. "W tym domu nie ma drzwi, są same okna"

Które ulice obejmie ewakuacja?

Ewakuacja rozpocznie się dzisiaj (26.09) o 7:30, a działania saperów mogą potrwać do 13:00. Strefa ewakuacji obejmie ulice: Sportową, Klementowskich, Czubińskiego, Zakręt, Dolną, Dolina Zielona od nr 19 do sali weselnej, część ulicy Zamenhofa oraz ulice: Wazów, Bema, Wyspiańskiego, Szafrana do ul. Wazów, Dziką i Żabią.

Mieszkańcy będą mogli udać się podstawionymi przez miasto autobusami do budynków Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Podgórnej i Szafrana, gdzie zostaną dla nich przygotowane miejsca.

Policja zaapelowała do mieszkańców

Miejskie autobusy odjadą z przystanków na ul. Staszica przy Zespole Szkół Elektronicznych i Samochodowych oraz z przystanku na ul. Staszica przy pływalni. 

- Prosimy wszystkie osoby zamieszkujące obszar, który będzie ewakuowany, o zamknięcie dopływu prądu i wody przed wyjściem z mieszkania, zamknięcie okien oraz zabranie tylko najpotrzebniejszych rzeczy, w tym dokumentu tożsamości i niezbędnych leków. Ewakuowanym mieszkańcom zostanie zapewnione bezpieczne schronienie - zaapelowała policja.

Źródło: PAP

Tagi: ewakuacja