Goniec.pl
GIS wycofuje produkt

Pixabay.com suju-foto (ZDJĘCIE POGLĄDOWE)

Kiełbaski wycofane z Auchan. Miały kontakt z płynem chłodzącym

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

GIS ostrzegł klientów i poinformował o pilnym wycofaniu ze sprzedaży popularnych kiełbasek, dostępnych w ofercie marketów Auchan. Wskazana partia mięsa miała kontakt z płynem chłodzącym w wyniku awarii w zakładzie produkcyjnym.

Kiełbaski zniknęły z półek sklepowych, a GIS poinformował konsumentów o swojej decyzji. Zanieczyszczone w wyniku awarii przy produkcji mięso ma gorzki smak, jednak nie wiadomo czy jego spożycie wiąże się z ryzykiem dla zdrowia.

GIS wycofał lubiany produkt ze sprzedaży

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o decyzji na oficjalnej rządowej stronie oraz swoich kanałach w mediach społecznościowych. W związku z możliwym zanieczyszczeniem produktu, z półek sklepowych zniknęła partia kiełbasek firmy Bratmaxe.

Jak poinformował GIS, zauważono zmiany organoleptyczne w produkcie, które prawdopodobnie nastąpiły wskutek kontaktu powierzchni mięsa z czynnikiem chłodzącym, do której mogło dojść w czasie awarii w zakładzie produkcyjnym.

Kiełbaski miały zmienić smak na gorzki. W związku z doniesieniami o możliwym zanieczyszczeniu produktu GIS podjął decyzję o wycofaniu go ze sklepów. Nie wiadomo jednak, czy po spożyciu może on stanowić zagrożenie dla konsumentów.

_- Brak jest dostępnych danych pozwalających na ocenę, czy ze spożyciem przedmiotowego produktu wiąże się ryzyko dla zdrowia konsumentów -_przekazano na stronie Inspektoratu.

Decyzja GIS dotyczy kiełbasek Bratmaxe 5 sztuk, 313 g o dacie minimalnej trwałości do 07.07.2021 roku. Producentem mięsa jest firma Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. KG z siedzibą w Edewecht.

Z kolei dystrybucją kiełbasek w naszym kraju zajmuje się firma Auchan POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie, a mięso dostępne było w marketach sieci. Niemiecki producent poinformował dystrybutora o konieczności wycofania wskazanej partii produktu.

Auchan POLSKA Sp. z o.o. rozpoczął wycofanie ze sprzedaży i utylizację wskazanego towaru oraz poinformował klientów o swoim działaniu poprzez wywieszenie ogłoszenia w sklepie.

Proces wycofywania produktu z rynku nadzorują Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Dla bezpieczeństwa GIS zaleca konsumentom niespożywanie zanieczyszczonego mięsa.

[EMBED-751]

  • Syn Krawczyka przerwał milczenie. Odważne wyznanie w programie "UWAGA TVN"

  • Nie żyje aktor Ferdynand Matysik

  • OGAE Poll wskazało faworyta Eurowizji. Szanse Brzozowskiego określono na zero

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >