Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Kiełbaski wycofane z Auchan. Miały kontakt z płynem chłodzącym
Monika Majko
Monika Majko 04.06.2021 04:04

Kiełbaski wycofane z Auchan. Miały kontakt z płynem chłodzącym

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Pixabay.com suju-foto (ZDJĘCIE POGLĄDOWE)

Kiełbaski zniknęły z półek sklepowych, a GIS poinformował konsumentów o swojej decyzji. Zanieczyszczone w wyniku awarii przy produkcji mięso ma gorzki smak, jednak nie wiadomo czy jego spożycie wiąże się z ryzykiem dla zdrowia.

GIS wycofał lubiany produkt ze sprzedaży

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o decyzji na oficjalnej rządowej stronie oraz swoich kanałach w mediach społecznościowych. W związku z możliwym zanieczyszczeniem produktu, z półek sklepowych zniknęła partia kiełbasek firmy Bratmaxe.

Jak poinformował GIS, zauważono zmiany organoleptyczne w produkcie, które prawdopodobnie nastąpiły wskutek kontaktu powierzchni mięsa z czynnikiem chłodzącym, do której mogło dojść w czasie awarii w zakładzie produkcyjnym.

Kiełbaski miały zmienić smak na gorzki. W związku z doniesieniami o możliwym zanieczyszczeniu produktu GIS podjął decyzję o wycofaniu go ze sklepów. Nie wiadomo jednak, czy po spożyciu może on stanowić zagrożenie dla konsumentów.

_- Brak jest dostępnych danych pozwalających na ocenę, czy ze spożyciem przedmiotowego produktu wiąże się ryzyko dla zdrowia konsumentów -_przekazano na stronie Inspektoratu.

Decyzja GIS dotyczy kiełbasek Bratmaxe 5 sztuk, 313 g o dacie minimalnej trwałości do 07.07.2021 roku. Producentem mięsa jest firma Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. KG z siedzibą w Edewecht.

Z kolei dystrybucją kiełbasek w naszym kraju zajmuje się firma Auchan POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie, a mięso dostępne było w marketach sieci. Niemiecki producent poinformował dystrybutora o konieczności wycofania wskazanej partii produktu.

Auchan POLSKA Sp. z o.o. rozpoczął wycofanie ze sprzedaży i utylizację wskazanego towaru oraz poinformował klientów o swoim działaniu poprzez wywieszenie ogłoszenia w sklepie.

Proces wycofywania produktu z rynku nadzorują Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Dla bezpieczeństwa GIS zaleca konsumentom niespożywanie zanieczyszczonego mięsa.

[EMBED-751]

Tagi: