Goniec.pl > Polska > Pomorskie: Śmiertelny wypadek w gminie Czarne. Nie żyje 6-letnie dziecko
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 05.07.2022 12:26

Pomorskie: Śmiertelny wypadek w gminie Czarne. Nie żyje 6-letnie dziecko

Pomorskie: Śmiertelny wypadek w gminie Czarne. Ofiarą jest 6-letnie dziecko
KPP Człuchów

Tragiczny koniec ubiegłego tygodnia na drodze w gminie Czarne w województwie pomorskim. W niedzielę 2 lipca tuż przed godziną 10 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych, w wyniku czego do szpitali trafiło aż sześć osób. Niestety, jedna z nich, 6-letnie dziecko, wkrótce potem zmarła. Policja ponawia apel o rozwagę i ostrożność za kierownicą.

Wakacje były do tej pory okresem, gdy na polskich drogach dochodziło do największej ilości wypadków. Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż ta zasada znajdzie zastosowanie także i w tym roku, bo od kiedy rozpoczął się sezon letnich wyjazdów nie ma dnia, by media nie informowały o kolejnych dramatach.

Poza alkoholem, który jest zmorą wielu nieodpowiedzialnych kierowców, problemem wciąż są również niedostateczna rozwaga, uważność i rozsądek. Liczne apele policji, powtarzanie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz udostępnianie trafiających do wyobraźni relacji z wypadków zdają się trafiać w próżnię, choć przecież dzięki nim możemy ocalić życie swoje i innych.

Pomorskie: Zderzenie trzech samochodów w Gwdzie Małej

Mówiąc o wypadkach nie można pominąć aspektu, jakim jest to, że do niektórych z nich dochodzi w wyniku serii niefortunnych zdarzeń i czystych przypadków. Czasem, w walce z nieprzewidywalnym losem, jesteśmy bezradni, jednak wielu incydentom dało by się zapobiec, gdybyśmy tylko wzięli sobie do serca apele mundurowych.

Wystarczyłoby może odrobinę więcej uważności, abyśmy nie musieli znów informować o kolejnej tragedii na drodze, tym razem w miejscowości Gwda Mała w powiecie człuchowskim. W minioną niedzielę tuż przed godziną 10 doszło tam do zderzenia trzech samochodów osobowych.

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący volkswagenem nie zachował należytej ostrożności oraz bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na tył seata, a następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia czołowego z prawidłowo jadącym pojazdem ford - podali człuchowscy policjanci.

6-letnie dziecko ofiarą wypadku

Przeprowadzone badania alkomatem wykazały, że zarówno 46-letni kierowca vokswagena, jak i 29-letni kierowca seata, a także kierująca fordem 28-letnia mieszkanka Szecinka byli trzeźwi.

Przybyłe na miejsce zespoły ratownictwa medycznego zmuszone były jednak przetransportować do placówek w Pile, Szczecinku, Miastku i Bydgoszczy 6 osób. W najcięższym stanie było zdecydowanie 6-letnie dziecko, które pogotowie lotnicze zabrało do szpitala w Bydgoszczy. Niestety, po jakimś czasie dotarła smutna informacja, że jego życia nie dało się uratować.

Wyjaśnianiem okoliczności śmiertelnego w skutkach wypadku zajmują się policjanci. Jednocześnie po raz kolejny apelują oni do kierowców o ostrożność i rozwagę.

- Pamiętajmy o: utrzymywaniu odstępu niezbędnego do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu, dostosujmy prędkość do zmieniających się warunków panujących na drodze, o zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania uczestnika ruchu do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie - przypominają.

KPP Człuchów
KPP Człuchów
KPP Człuchów
KPP Człuchów

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl