Goniec.pl
Pomorskie: Śmiertelny wypadek w gminie Czarne. Ofiarą jest 6-letnie dziecko

KPP Człuchów

Pomorskie: Śmiertelny wypadek w gminie Czarne. Nie żyje 6-letnie dziecko

5 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Tragiczny koniec ubiegłego tygodnia na drodze w gminie Czarne w województwie pomorskim. W niedzielę 2 lipca tuż przed godziną 10 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych, w wyniku czego do szpitali trafiło aż sześć osób. Niestety, jedna z nich, 6-letnie dziecko, wkrótce potem zmarła. Policja ponawia apel o rozwagę i ostrożność za kierownicą.

Wakacje były do tej pory okresem, gdy na polskich drogach dochodziło do największej ilości wypadków. Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż ta zasada znajdzie zastosowanie także i w tym roku, bo od kiedy rozpoczął się sezon letnich wyjazdów nie ma dnia, by media nie informowały o kolejnych dramatach.

morawiecki Broniarz

Nauczyciele po raz kolejny mają dość. ZNP stawia ultimatum premierowi. "Podwyżki albo protest"

CZYTAJ DALEJ

Poza alkoholem, który jest zmorą wielu nieodpowiedzialnych kierowców, problemem wciąż są również niedostateczna rozwaga, uważność i rozsądek. Liczne apele policji, powtarzanie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz udostępnianie trafiających do wyobraźni relacji z wypadków zdają się trafiać w próżnię, choć przecież dzięki nim możemy ocalić życie swoje i innych.

Pomorskie: Zderzenie trzech samochodów w Gwdzie Małej

Mówiąc o wypadkach nie można pominąć aspektu, jakim jest to, że do niektórych z nich dochodzi w wyniku serii niefortunnych zdarzeń i czystych przypadków. Czasem, w walce z nieprzewidywalnym losem, jesteśmy bezradni, jednak wielu incydentom dało by się zapobiec, gdybyśmy tylko wzięli sobie do serca apele mundurowych.

Wystarczyłoby może odrobinę więcej uważności, abyśmy nie musieli znów informować o kolejnej tragedii na drodze, tym razem w miejscowości Gwda Mała w powiecie człuchowskim. W minioną niedzielę tuż przed godziną 10 doszło tam do zderzenia trzech samochodów osobowych.

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący volkswagenem nie zachował należytej ostrożności oraz bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na tył seata, a następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia czołowego z prawidłowo jadącym pojazdem ford - podali człuchowscy policjanci.

Pawel Wodzynski/East News

Tragiczny wypadek w Mysłowicach. Samochód przygniótł 33-latka, służby były bezradne

CZYTAJ DALEJ

6-letnie dziecko ofiarą wypadku

Przeprowadzone badania alkomatem wykazały, że zarówno 46-letni kierowca vokswagena, jak i 29-letni kierowca seata, a także kierująca fordem 28-letnia mieszkanka Szecinka byli trzeźwi.

Przybyłe na miejsce zespoły ratownictwa medycznego zmuszone były jednak przetransportować do placówek w Pile, Szczecinku, Miastku i Bydgoszczy 6 osób. W najcięższym stanie było zdecydowanie 6-letnie dziecko, które pogotowie lotnicze zabrało do szpitala w Bydgoszczy. Niestety, po jakimś czasie dotarła smutna informacja, że jego życia nie dało się uratować.

Wyjaśnianiem okoliczności śmiertelnego w skutkach wypadku zajmują się policjanci. Jednocześnie po raz kolejny apelują oni do kierowców o ostrożność i rozwagę.

- Pamiętajmy o: utrzymywaniu odstępu niezbędnego do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu, dostosujmy prędkość do zmieniających się warunków panujących na drodze, o zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania uczestnika ruchu do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie - przypominają.

KPP Człuchów

KPP Człuchów

KPP Człuchów

KPP Człuchów

KP PSP Chojnice

Żywioł nie miał litości. Drzewo zmiażdżyło auto z 5 osobami w środku, tysiące interwencji bezradnych strażaków

Pierwsza lipcowa nawałnica zaowocowała dziesiątkami interwencji na terenie północnej Polski. W Chojnicach drzewa przygwoździły jadący samochód.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Donald Tusk

Wiadomości

Opozycja razem czy osobno? Polacy zdecydowali

Czytaj więcej >
Myśleli, że nie żyje, a on był w areszcie. Sąsiedzi do dziś na widok pana Jarosława krzyczą "Cześć, nieboszczyk"

Wiadomości

Warszawa: Kilka miesięcy po pogrzebie do jej drzwi zapukał nieboszczyk. Zbladła i zaniemówiła

Czytaj więcej >
Kamil Bortniczuk

Wiadomości

Katolicka fundacja promuje sport. Gdzie podziały się rządowe pieniądze?

Czytaj więcej >
Antoni Macierewicz

Wiadomości

Szef klubu PiS wygryzie Macierewicza? Politycy ujawniają

Czytaj więcej >
Rzecznik PiS skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o "zniszczeniu tych ludzi". Niewiarygodne, kim się zasłonił

Wiadomości

Burza po słowach Jarosława Kaczyńskiego. Rzecznik PiS nieudolnie broni prezesa

Czytaj więcej >
Szokujące słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Nie do wiary, do czego wezwała prezenterka

Wiadomości

Oburzające słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Prezenterka nawołuje do buntu

Czytaj więcej >