Goniec.pl > Wiadomości > Polscy detektywi wylatują do Azji. Będą szukać porwanej 21-latki
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 04.11.2023 19:08

Polscy detektywi wylatują do Azji. Będą szukać porwanej 21-latki

policja lina
Pixabay/fsHH/ krivitskiy

W poniedziałek 6 listopada ekipa polskich detektywów ma wylecieć do Azji, aby odnaleźć tam 21-latkę z Ukrainy. Kobieta miała zostać uprowadzona, gdy pracowała w jednym z hoteli w Tajlandii. Po porwaniu udało jej się jednak skontaktować z mieszkającym w Polsce bratem. To on poprosił o pomoc prywatny zespół śledczych.

21-letnia Ukrainka porwana w Tajlandii

Ta historia spokojnie mogłaby być kanwą dla obfitującego w dreszcze emocji kryminału, jednak dzieje się naprawdę, a w jej centrum jest zaledwie 21-letnia kobieta z Ukrainy.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, bliscy Bogdany twierdzą, że ta kilka miesięcy temu, celem podjęcia pracy zarobkowej, wyleciała do Tajlandii, aby zatrudnić się w jednym z tamtejszych hoteli.

Kilkanaście tygodni temu, niestety, miało dojść do porwania młodej Ukrainki i wywiezienia jej prawdopodobnie do sąsiedniego kraju. Jakimś cudem udało jej się w tym czasie skontaktować z bratem mieszkającym w Katowicach. Ten obrał sobie za cel uwolnienie siostry.

Piotr Kraśko czekał na sam koniec "Faktów". Przekazał smutne informacje

Poszukiwaniem kobiety zajmują się polscy detektywi

Z przejmującej relacji Bogdany miało wynikać, że dwukrotnie próbowała wymknąć się oprawcom, ale za każdym razem skutkowało to brutalnym pobiciem i zakuciem w kajdanki. 21-latka nie dysponuje w tej chwili żadnymi dokumentami, ma za to znajdować się w licznej grupie uprowadzonych.

ZOBACZ: W lesie znaleziono zwłoki mężczyzny. Wszystko wskazuje, że był poszukiwany

Brat kobiety postanowił skontaktować się z założoną w Polsce firmą detektywistyczną, która prowadzi poszukiwania na całym świecie. Jej pracownicy potwierdzili, że Bogdana została porwana i podobno ustalili aktualne miejsce jej pobytu.

- Mamy ustalone miejsce, w którym przebywa, natomiast ze względów bezpieczeństwa nie udzielamy szczegółowej informacji - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową szef zespołu śledczego zaangażowanego w poszukiwania, Dawid Burzacki.

W poniedziałek ekipa wylatuje do Azji

Burzacki dodał również, że z materiału, który posiadają detektywi jednoznacznie wynika, iż dziewczyna jest przetrzymywana wbrew jej woli i stała się ofiarą przemocy zarówno fizycznej, jak i psychicznej.

Grupa śledcza chce uwolnić Bogdanę i ewakuować do najbliższej ukraińskiej lub polskiej jednostki konsularnej. Z powodu trudnej sytuacji finansowej rodziny 21-latki, ekipa zrzekła się wynagrodzenia.

ZOBACZ: Rodzicom powiedziano, że ich syn nie żyje. Pół roku później odebrali od niego telefon

Sprawa, jak podają media, została także zgłoszona do katowickiej policji. Niestety, ponieważ Bogdana nigdy nie była mieszkanką naszego kraju, mundurowi nie mają podstaw prawnych do podejmowania jakichkolwiek czynności.

Źródło: PAP

Tagi: porwanie