Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Policyjny pościg w Gdańsku. Uciekający kierowca potrącił policjantkę
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 10.12.2023 08:01

Policyjny pościg w Gdańsku. Uciekający kierowca potrącił policjantkę

policja radiowóz
(zdj. ilustracyjne) Pomorska Policja

Policyjny pościg w Gdańsku. Kierowca nie chciał zatrzymać się do kontroli i zaczął uciekać przed policjantami. W trakcie ucieczki 36-latek potrącił policjantkę biorącą udział w interwencji. W jakim stanie jest funkcjonariuszka?

Gdańsk: policyjny pościg ulicami miasta

W Gdańsku (woj. pomorskie) doszło do nocnego pościgu policyjnego za samochodem marki skoda. Wszystko działo się w nocy z czwartku (07.12) na piątek (08.12) na ul. Grunwaldzkiej.

Policyjny patrol usiłował zatrzymać do kontroli samochód. Kierowca skody widząc sygnały dawane przez policjantów, zamiast się zatrzymać, przyspieszył. Pojazd ostatecznie zaczął uciekać przed policją. Rozpoczął się pościg.

Wielka awantura przed kostnicą. Chcieli zabrać zwłoki, interweniowała policja

Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej

- Policjanci ruszyli za nim w pościg, a informacja o uciekającej skodzie natychmiast została przekazana pozostałym patrolom - przekazał asp. szt. Mariusz Chrzanowski z KMP w Gdańsku.

ZOBACZ: Policja szuka mężczyzny z nagrania. Usiłował zabić dwie osoby na stacji metra

W trakcie trwania pościgu doszło do groźnie wyglądającej sytuacji z udziałem policjantki biorącej udział w interwencji. W czasie ucieczki i pościgu 36-letni kierowca siedzący za kierownicą skody potrącił funkcjonariuszkę. Kobieta została zbadana przez ratowników z pogotowia ratunkowego, jednak nie odniosła poważniejszych obrażeń i nie wymagała hospitalizacji. Niemniej uciekający przed policją kierowca będzie odpowiadał nie tylko za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Kierowca został ujęty, grożą mu poważne konsekwencje

Policyjny pościg zakończył się na ul. Nowe Ogrody w samym centrum Gdańska. Po tym, jak kierowca skody został zatrzymany, policjanci natychmiast przystąpili do pracy. Pierwsze badanie nie przyniosło jednak oczekiwanego wyniku.

ZOBACZ: Gość hostelu w Sosnowcu został sterroryzowany. 30-latek stawił opór

- Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy. Została od niego pobrana również krew, która zostanie zbadana pod kątem obecności narkotyków - wyjaśnił asp. szt. Mariusz Chrzanowski.

36-letni kierowca trafił do aresztu. Kierowca odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi za to nawet do 5 lat więzienia. Z racji potrącenia policjantki w czasie ucieczki kolejnym zarzutem będzie naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszki. W tym przypadku przepisy wskazują, że mężczyzna skody może otrzymać karę do trzech lat pozbawienia wolności.

Źródło: kmp gdańsk, polsatnews.pl