Goniec.pl
Protest: policjant pobił kobietę

Marcin Szyszka Facebook

Policjant użył pałki wobec protestującej

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

Wstrząsające nagranie obiegło sieć i wywołało oburzenie internautów. Udokumentowano na nim skandaliczne zachowanie policjanta, który pobił protestującą kobietę w Głogowie. Do zdarzenia doszło podczas marszu przeciwko obostrzeniom.

Chociaż często piszemy o pozytywnych działaniach policji w Polsce i niezwykle cenimy jej wkład budowanie bezpieczeństwa w naszym kraju, tym razem jednak jej działanie okazało się bardzo kontrowersyjne. Trudno bowiem wytłumaczyć zachowanie funkcjonariusza, który przekracza wszelkie granice i katuje bezbronną kobietę, która wyszła na ulicę, aby wyrazić swoje poglądy na temat działań rządu, dotyczących wprowadzenia obostrzeń. 

Skandaliczne zachowanie policjanta podczas protestu w Głogowie

Podczas marszu przeciwko obostrzeniom w Głogowie doszło do wstrząsającego zdarzenia, które zostało uwiecznione na nagraniu. Funkcjonariusz policji w niezwykle brutalny sposób obchodzi się z protestującą kobietą.

Najpierw uderza ją pałką w nogę, następnie chwyta za gardło, by w końcu gwałtownie rzucić na ziemię i obezwładnić. Wiele osób uważa, że przekroczył tutaj granice, które stawia przed nim wykonywany zawód. Policja postanowiła skomentować sprawę. 

Według zeznań rzecznika prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nagranie nie oddaje w pełni rzeczywistego przebiegu wydarzeń, gdyż jest jedynie jego fragmentem wyrwanym z kontekstu. Policjant twierdzi, że kobieta zachowywała się agresywnie, dlatego zastosowano środki przymusu bezpośredniego.

- Warto zaznaczyć, że film ukazuje niewielki, końcowy fragment sytuacji. Trzeba zwrócić uwagę na agresję kobiety widzianej na nagraniu. Funkcjonariusz był szarpany, wystąpiła agresja słowna, padły słowa powszechnie uznane za obraźliwe - powiedział Kamil Rynkiewicz, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

- Kobieta nie reagowała na nawoływania policjanta, więc zastosowano środki przymusu bezpośredniego. Policjant uderzył kobietę pałką w umięśnioną część ciała, po czym obezwładnił i założył kajdanki. Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do jednostki policji - dodał.

Tłumaczenie rzecznika prasowego nie załagodziło jednak sprawy, do której odniosły się osoby publiczne. Jedną z nich jest poseł Michał Szczerba, który wrzucił na Twittera filmik z zajścia i swój komentarz. Polityk zapowiada złożenie zawiadomienie do prokuratury i wzywa do ujawnienia danych policjanta, który w tak brutalny sposób potraktował kobietę.

Głos w sprawie zabrał również poseł na Sejm Marek Sowa. Polityk jest wyraźnie zbulwersowany sytuacją. Według niego w naszym kraju nigdy nie powinno do niej dojść. Porównuje metody użyte przez policjanta do tych, które stosuje się za wschodnią granicą. 

- To nie Rosja, to nie Białoruś. To skandaliczne zachowanie policji wobec kobiety w Polsce - komentuje Marek Sowa 

Nie brakuje jednak osób publicznych, które bronią policję. Jedną z nich jest posłanka Monika Pawłowska. Kobieta twierdzi, że w Polsce trwa ostatnio nagonka na policję i przypomina, że to właśnie ona dba o nasze bezpieczeństwo.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka został przy grobie do samego końca uroczystości

  • Krzysztof Krawczyk mieszkał w pięknej rezydencji

  • Podczas pogrzebu Krzysztofa Krawczyka jego żona przytuliła trumnę

Damian WitońAutor

Redaktor goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Policja

Wiadomości

Podlasie: We wsi Dubiny odnaleziono zwłoki niemowlęcia. Trwa ustalanie przyczyn tragedii

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Dolny Śląsk: Poszedł na grzyby i nie wrócił. W lesie znaleziono zwłoki 76-letniego mężczyzny

Czytaj więcej >
Sejm

Wiadomości

PiS wnosi o zmianę regulaminu Sejmu. Członkowie opozycji: "Boi się, że przegra głosowanie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ks. Isakowicz-Zaleski zdradził kulisy działalności o. Rydzyka. Dochodziło do nadużyć

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie zapłacisz kartą, nie wypłacisz gotówki. Poważne utrudnienia w kilku bankach

Czytaj więcej >

Wiadomości

Producent poduszek dla niemowlaków The Bobby Company wycofuje swój produkt. Zmarło ośmioro dzieci

Czytaj więcej >