Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > Policjant po służbie ratował ludzi jako strażak OSP. Zginął w wypadku, koledzy rozpoczęli zbiórkę pieniędzy
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 25.05.2023 14:48

Policjant po służbie ratował ludzi jako strażak OSP. Zginął w wypadku, koledzy rozpoczęli zbiórkę pieniędzy

strażak dziecko
OSP Uwieliny

Żałoba w stołecznej policji. We wtorek w Warszawie doszło do wypadku. Śmierć poniósł policjant, który po służbie zakładał mundur strażaka OSP i dalej ratował ludzkie życie. St. sierż. Arkadiusza Załuski nie udało się uratować po zderzeniu z busem. Rozpoczęła się zbiórka dla rodziny zmarłego. Poruszające słowa.

Tragiczny wypadek w Warszawie, gdy spojrzeli na ofiarę mogli tylko zapłakać

We wtorek po południu w Warszawie doszło do wypadku. Na skrzyżowaniu ul. Woronicza z Aleją Niepodległości zderzyły się dwa pojazdy. Motocykl i dostawczy bus.

Ratownicy do końca wierzyli, że uda im się uratować rannego motocyklistę. Nie wiedzieli najpewniej, że walczą właśnie o życie swojego kolegi, którego spotykali na wypadkach i podczas interwencji. Na motocyklu yamaha siedział st. sierż. Arkadiusz Załuska.

Tina Turner nie żyje. Piosenkarka zmarła w wieku 83 lat

Był policjantem, a po służbie ratował ludzi jako strażak OSP

36-latek zmarł. Ratownicy byli bezradni. Chociaż jeszcze nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną fatalnego zderzenia dostawczego forda i motocykla, na którym siedział policjant, to jedno jest pewne. Śmierć st. sierż. Arkadiusza Załuski to wielka tragedia.

Mężczyzna nie tylko dbał o bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy i wszystkich turystów odwiedzających stolicę. Zmarły policjant po zakończeniu służby w policji ratował życie, jako strażak ochotnik.

- Z głębokim bólem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu wczorajszym (23.05.2023 r.) w wypadku drogowym zginął członek naszej jednostki, dh Arkadiusz Załuska. Cześć Jego pamięci - napisali pod czarno-białym zdjęciem druhowie z OSP Uwieliny. Policja również żegna bezkompromisowego funkcjonariusza. Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy dla rodziny zmarłego.

Koledzy zbierają pieniądze dla wdowy po policjancie i strażaku

- Dlaczego zawsze odchodzą najlepsi, dobrzy ludzie - pzapytał jeden z internautów pod żałobnym wpisem OSP Uwieliny. - Śmigaj tam na górze po niebieskich autostradach - dodał ktoś inny poruszony odejściem policjanta i strażaka.

Warszawska policja również przybrała żałobne kolory. - Spełnił się najgorszy scenariusz, młody człowiek w jednej chwili stracił życie, jednocześnie pozbawiając dzieci ukochanego taty, a żony męża - czytamy w specjalnym komunikacie opublikowanym na stronie stołecznej policji. 

W serwisie Zrzutka rozpoczęto zbieranie pieniędzy dla żony i osieroconych dzieci. Koledzy chcą pomóc wdowie “zaspokoić najważniejsze zobowiązania, z którymi została żona”. - Wiemy, że żadna zbiórka nie złagodzi bólu, ale gdy wali się świat, potrzebne są ręce, które go odbudują i dadzą nową nadzieję - będziemy wdzięczni za każdą złotówkę! - dodali warszawscy policjanci. Link do zbiórki >znajdziesz tutaj<.