Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Chełm. 12-latka potrącona na przejściu dla pieszych
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 25.02.2024 12:05

Chełm. 12-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Chełm potrącenie
Policja Lubelska

Chwile grozy w Chełmie (woj. lubelskie). Na jednym z przejść dla pieszych potrącona została 12-latka. Dziewczynka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policja opublikowała zdjęcia z monitoringu, dokumentujące groźne zdarzenie i wystosowała prośbę do wszystkich kierowców.

Chełm. 12-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Policjanci z woj. lubelskiego poinformowali o groźnym zajściu, jakie miało miejsce w mijającym tygodniu w Chełmie. W środę (21 lutego) przy ul. Rejowieckiej potrącona została 12-latka. Dziewczynka przechodziła wówczas przez przejście dla pieszych.

Moment zderzenia nastolatki z fiatem, kierowanym przez 72-letniego mężczyznę zarejestrowały kamery monitoringu, dlatego też mundurowi nie mają wątpliwości co do okoliczności zdarzenia. Badania wykazały, że sprawca był trzeźwy. Trwa wyjaśnianie dalszych szczegółów.

Minimalna emerytura netto 2024. Tyle wyniesie po waloryzacji

Sprawca zdarzenia nie uniknie konsekwencji

Po zajściu, nastolatka została zabrana do szpitala przez karetkę pogotowia. Dziecko pozostaje na obserwacji, odniosło obrażenia ciała. Nie wiadomo dokładnie, w jakim jest stanie.

ZOBACZ:  3-latek poszedł na spacer z dziadkiem. Lądował LPR, trwa walka o życie 

“Super Tydzień Chełmski” przekazuje tymczasem, iż incydent zakwalifikowano wstępnie jako kolizję, ale wiele zależy od stanu zdrowia poszkodowanej. Nawet, jeśli dziewczynka szybko dojdzie do siebie i wstępna kwalifikacja czynu zostanie utrzymana, kierowca może otrzymać aż 15 pkt karnych i zapłacić mandat w wysokości do 2500 złotych.

 

Policja apeluje o zachowanie czujności

Policja przekazała informacje o zdarzeniu także ku przestrodze i zaapelowała do kierowców pojazdów o zachowanie szczególnej ostrożności za kółkiem. Specjalną uwagą należy objąć te fragmenty dróg, na których znajdują się właśnie przejścia dla pieszych.

Zbliżając się do przejścia dla pieszych, każdy kierujący zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności. Przestrzeganie tej zasady jest bardzo ważnym elementem wpływającym na bezpieczeństwo na drodze osób pieszych. Nieuwaga, nadmierna prędkość czy też gwałtowne manewry przed przejściem dla pieszych mogą mieć tragiczne skutki - zwraca uwagę kom. Ewa Czyż.

Źródło: Policja, Super Tydzień Chełmski