Goniec.pl
Policja ukarała uczestników treningu

Facebook/vikingfight

Policja ukarała ćwiczących na Rynku Kościuszki w Białymstoku

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Policja wylegitymowała prawie dwadzieścia osób, które ćwiczyły na Rynku Kościuszki w Białymstoku. Kilku sportowców otrzymało mandaty karne. Wobec kilkunastu skierowano wnioski do sądu. Do nietypowego zdarzenia doszło w sobotę 10 kwiet

W sobotni poranek na Rynku Kościuszki w Białymstoku zgromadziło się kilkanaście osób. Młodzi mężczyźni w maseczkach ochronnych trenowali sztuki walki. Wydarzenie było transmitowane w mediach społecznościowych na profilu grupy Viking Fight Club. Wkrótce na miejscu pojawił się patrol policji.

Policja ukarała uczestników treningu

Funkcjonariusze wylegitymowali łącznie osiemnaście osób. Wobec części z nich skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu. Zespół prasowy podlaskiej policji poinformował, że interwencja została przeprowadzona w związku z nielegalnym zgromadzeniem i łamaniem obostrzeń sanitarnych.

Podstawą do wylegitymowania uczestników treningu był artykuł 116. Kodeksu wykroczeń - nieprzestrzeganie zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków wynikających z przepisów o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych, lub z decyzji wydanych na podstawie tych przepisów.

- Nawet na świeżym powietrzu nie można sobie potrenować. Nawet tego nam zabraniacie. Są odstępy zachowane, są maseczki, nie wiemy za bardzo, o co chodzi, nie rozumiemy, na jakiej podstawie. Zamknięto nam kluby, możliwość trenowania do zawodów, które mamy w maju i czerwcu, to dajcie nam, chociaż na podwórku poćwiczyć - mówił do policjantów jeden z walczących.

Sportowcy nie kryją oburzenia faktem, że nie mogą trenować na terenie siłowni, klubu fitness, ani na świeżym powietrzu. Byli przekonani, że spotkanie w parku, z dala od przechodniów, będzie dla nich bezpieczną alternatywą spędzenia wolnego czasu.

Internauci podzielają pogląd członków klubów. Uważają, że interwencja policji była niezasadna i przesadzona. W sekcji komentarzy na profilu Facebook pojawiło się wiele słów krytyki skierowanych przeciwko funkcjonariuszom organów ścigania.

- Mieszkam obok. Tu policja już od 40 minut jeździ. Wczoraj jakieś dzieciaki miały trening rodzice stali oglądali zero policji było - doniósł jeden z komentujących.

Członkowie grupy Viking Fight Club w swoich mediach społecznościowych poinformowali, że byli gośćmi niedzielnego wydania „Wydarzeń” Polsatu o godzinie 18:50. Młodzi mężczyźni wciąż obawiają się, że zostaną przedstawieni w mediach w złym świetle. 

Co myślicie o postępowaniu policjantów oraz surowych karach, które zostały nałożone na uczestników treningu na świeżym powietrzu? A może wnioski skierowane do sądu i mandatu nie są w tym przypadku uzasadnione, a mundurowi powinni skończyć na pouczeniu?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka został przy grobie do samego końca uroczystości

  • Krzysztof Krawczyk mieszkał w pięknej rezydencji

  • Podczas pogrzebu Krzysztofa Krawczyka jego żona przytuliła trumnę

Irmina Jach

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

policja

Wiadomości

Zachodniopomorskie: W pensjonacie znaleziono zwłoki 40-latka. Prawdopodobnie doszło do zbrodni

Czytaj więcej >
sinice

Wiadomości

Mężczyzna wykąpał się w Bałtyku. Jest zakażony bakterią Vibrio vulnificus

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski ocenił wystąpienie Andrzeja Dudy podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Czytaj więcej >
konferencja

Wiadomości

Posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba zostali wyproszeni z konferencji prasowej

Czytaj więcej >
tk

Wiadomości

Trybunał Konstytucyjny odroczył rozprawę w sprawie wyższości prawa unijnego nad krajowym

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Andrzej Duda przed sesją ONZ pomylił prezydentów USA

Czytaj więcej >