Goniec.pl > Wiadomości > Policja przekazała informacje o wypadkach w weekend majowy. Nie żyje już 5 osób
Monika Majko
Monika Majko 06.05.2021 13:57

Policja przekazała informacje o wypadkach w weekend majowy. Nie żyje już 5 osób

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
TOMASZ RADZIK/East News

Jak przekazało Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, 1 maja odnotowano 54 wypadki drogowe, w których rannych zostało łącznie 76 osób, a śmierć poniosło 5 uczestników zdarzeń. Policjanci apelują o rozwagę na drogach, ponieważ tragiczny bilans majowego weekendu może jeszcze wzrosnąć.

Policja przekazała najnowsze informacje z polskich dróg

Okazuje się, że Polacy, jak co roku, tłumnie ruszyli na wyjazdy z okazji długiego majowego weekendu, wbrew zaleceniom sanepidu oraz wcześniejszym apelom przedstawicieli władz i służb medycznych. jak poinformowali funkcjonariusze z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, 1 maja na krajowych drogach doszło do 54 wypadków.

W związku ze wzmożonym ruchem na drogach, do pracy ruszyły również zwiększone patrole policji. 1 maja w całym kraju zatrzymano aż 426 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu.

– To liczba znacznie wyższa niż w roku 2020 – poinformował kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, cytowany przez portal wp.pl.

[EMBED-245]

W zeszłym roku tego dnia policjanci zatrzymali 282 osoby, które zdecydowały się na jazdę po alkoholu. Znaczny wzrost pijanych kierowców powoduje również zwiększenie ryzyka na drodze dla wszystkich uczestników ruchu. We wczorajszych wypadkach obrażenia odniosło 76 osób, a 5 z nich zmarło.

Na razie statystyki dotyczące liczby śmierci na drodze są zbliżone do danych z ubiegłych lat, sytuacja może się jednak pogorszyć. Dziś w wielu rejonach polski panują niesprzyjające warunki na drogach, dlatego należy zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy.

Tylko wczoraj policjanci zatrzymali prawo jazdy 122 kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. W zeszłym roku takich interwencji był jednak znacznie więcej, ponieważ  powodu nadmiernej prędkości dokumenty straciło 296 osób.

Z kolei warszawscy policjanci poinformowali w mediach społecznościowych, że od wczoraj przeprowadzili blisko 500 kontroli na drogach. Funkcjonariusze zapowiedzieli, że wzmożone kontrole stołeczne służby będą prowadziły także dzisiaj.

– Ujawniono też ponad 300 wykroczeń, za które nałożono 260 mandatów. 9 osób prowadziło pojazd pod wpływem alkoholu, doszło też do dwóch wypadków, w których dwie osoby zostały ranne – czytamy.

[EMBED-659] 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Tagi: