Goniec.pl
mężczyzna policja szuka

Policja Bolesławiec

Policja pilnie szuka mężczyzny z nagrania

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Służby mundurowe pilnie poszukują mężczyzny, który napadł na sklep z biżuterią. Zamaskowany sprawca dokonał napadu na jubilera w Bolesławcu w piątek 14 maja i uciekł ze skradzionym łupem. Podejrzany został nagrany przez monitoring. Policja zaapelowała o pomoc w schwytaniu przestępcy i udostępniła wizerunek poszukiwanego.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez funkcjonariuszy z Bolesławca mężczyzna dokonał napadu na jubilera w piątek rano. Zamaskowany przestępca wszedł do lokalnego sklepu z biżuterią i ukradł cenne przedmioty. Sprawcę nagrała kamera, która znajduje się tuż przy wejściu do lokalu.

Mężczyzna najprawdopodobniej nie wiedział, że podczas rabunku znalazł się w zasięgu monitoringu. Służby mundurowe otrzymały zawiadomienie o napadzie po godzinie 9:00. Sprawcy udało się uciec z miejsca przestępstwa. Teraz policja poszukuje podejrzanego. W toku śledztwa postanowiono opublikować nagranie z kamer.

Policja szuka mężczyzny, który napadł na jubilera w Bolesławcu

Na opublikowanym materiale wideo, który został zarejestrowany przez monitoring, widać, jak podejrzany mężczyzna wchodzi do sklepu z biżuterią przy ulicy Mickiewicza w Bolesławcu. Sprawca napadu w momencie popełnienia przestępstwa miał na sobie sportowe buty, granatowe dżinsy, bluzę z kapturem, czapkę oraz opaskę, która zasłaniała jego twarz.

Przechodząc przez ulicę w kierunku sklepu, złodziej cały czas trzymał prawą dłoń w kieszeni bluzy. Na nagraniu z monitoringu widać, jak wyjął z niej coś tuż przed wejściem do sklepu z biżuterią. Niestety opaska na twarzy utrudnia ustalenie jego tożsamości.

[EMBED-243]

Sprawcy udało się ukraść biżuterię i uciec z miejsca przestępstwa. Zaraz po tym, jak policja otrzymała zawiadomienie o napadzie, do lokalu wysłano mundurowych. Policjanci przeszukali okolicę i przesłuchali już świadków zdarzenia.

Policja udostępniła wizerunek poszukiwanego mężczyzny

Po sprawdzeniu nagrań z monitoringu funkcjonariusze postanowili opublikować wizerunek poszukiwanego mężczyzny i fragment materiału wideo, który został już udostępniony przez media.

Policja postanowiła zwrócić się o pomoc do mieszkańców. Służby wydały komunikat, w którym proszą o zgłoszenie się każdego, kto posiada jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy i jego schwytaniu.

Każdy, kto może pomóc w tej sprawie, proszony jest o skontaktowanie się z Oficerem Dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu pod numerem tel. 47 873 32 00 lub Naczelnikiem Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego pod numerem tel. 47 873 32 34.

Możliwy jest także kontakt drogą mailową pod adresem dyzurny@boleslawiec.wr.policja.gov.pl. Funkcjonariusze przypomnieli, że sprawdzą każde ogłoszenie i zapewniają informatorom anonimowość. Cały komunikat wraz z nagraniem znajduje się tutaj.

Fot. Komenda Powiatowa Policji Bolesławiec

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: RMF24

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >