Goniec.pl
Radiowóz policyjny

Marek BAZAK/East News

Mężczyzna kopał i dusił kobietę, wezwano policję. Funkcjonariusze zastali go z nożem w ręce

10 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Policjanci z komisariatu na warszawskim Bemowie otrzymali wezwanie do awantury domowej. Dowiedzieli się, że mężczyzna znęca się nad partnerką. Gdy przybyli na miejsce, już z korytarza słychać było krzyk. Weszli do mieszkania i zobaczyli napastnika, kt&oac

Policjanci z bemowskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie, które mówiło o awanturze domowej. Mężczyzna miał znęcać się nad konkubiną. Już na miejscu funkcjonariusze otrzymali informację, że napastnik może być bardzo niebezpieczny.

Mężczyzna z nożem w dłoni

Mundurowi, poruszając się korytarzem w stronę mieszkania usłyszeli krzyki, które z niego dochodziły. Po wejściu do pomieszczenia pierwsze co zauważyli policjanci, to mężczyznę stojącego z nożem z dłoni. Wszystko wskazywało na to, że chciał go użyć na kobiecie.

Wydali mu stanowcze polecenie, by odłożył narzędzie. Gdy posłuchaj policjantów, rozpoczęli procedurę zatrzymania agresora. Był nim 21-letni mężczyzna.

W mieszkaniu znajdowała się także roztrzęsiona kobieta, nad którą pastwił się napastnik. Z informacji, które przekazała policji wynikało, że podczas awantury 21-latek uderzał ją i szarpał, a po chwili złapał również za szyję i zaczął dusić.

Znęcał się nad kobietą od roku

Ta sytuacja nie była wyjątkowa i nie zdarzyła się po raz pierwszy. Według ustaleń mężczyzna znęcał się nad kobietą od roku. Agresor został doprowadzony do policyjnej celi. Badanie alkomatem pokazało także, że 21-letni napastnik miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego bardzo skrupulatnie przygotowywali i gromadzili materiał dowodowy. Podejrzany usłyszał zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego. Prokurator przychylił się do wniosku funkcjonariuszy o zastosowanie środka izolacyjnego.

Sąd zadecydował o areszcie

Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec 21-letniego mężczyzny tymczasowego aresztu, który potrwa trzy miesiące. Za znęcanie grozi mu teraz kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają również w związku z tą sprawą, że każdy ma prawo złożyć w komendzie, na komisariacie Policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania wobec osoby, która krzywdzi ją lub całą rodzinę. 

Przemoc domowa rzadko jest jednorazowym incydentem, co pokazują policyjne statystyki. Funkcjonariusze bardzo często podkreślają, że jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych i stanowczych działań, przemoc z dużym prawdopodobieństwem się powtórzy.

Artykuły polecane przez redakcję portalu Goniec.pl:

  • Przerażające odkrycie w domku letniskowym, ponad 200 martwych zwierząt

  • Będą nowe obostrzenia na Wielkanoc? Lekarz wskazuje, że święta należy odwołać

  • Michał Żebrowski na niecodziennym zdjęciu. Żona pokazała go w intymnej sytuacji

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >