NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Polaków czeka dynamiczna zmiana pogody. Nowa prognoza długoterminowa na sierpień
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 07.08.2023 14:15

Polaków czeka dynamiczna zmiana pogody. Nowa prognoza długoterminowa na sierpień

Mapka pogoda
wxcharts.com

Ostatnie dni minęły pod znakiem burz oraz opadów deszczu i gradu. IMGW przekazał, jaka pogoda czeka na nas w najbliższych dniach. Możemy spodziewać się ocieplenia i ustabilizowania warunków pogodowych.

Załamanie pogody w Polsce. Służby interweniowały 650 razy w ciągu doby

W ostatnich dniach doświadczyliśmy gwałtownego załamania pogody. Polskę opanowały burze, deszcze i gradobicie. W ciągu 24 godzin służby interweniowały aż 650 razy. Odnotowano szereg podtopień, zerwane dachy i zalane drogi. Mogliśmy też zaobserwować bardzo duże różnice temperatury sięgające nawet 20-kilku stopni. 

Nad morzem nadal obowiązuje ostrzeżenie trzeciego stopnia przed sztormem we wschodniej części strefy brzegowej. Dla województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego wydano pomarańczowe alerty II stopnia. Jak sytuacja będzie wyglądać w najbliższych dniach?

Wiemy, jak rodzice zaginionej 11-latki dowiedzieli się o losie córeczki. Trudno uwierzyć

Jaka pogoda czeka nas w najbliższe dni?

Jutro (8.08) ma być słoneczniej, choć w całym kraju miejscami spodziewać się można przelotnego deszczu, a na południu, północnym zachodzie i Pomorzu ponadto burz. Wysoko w Tatrach w dalszym ciągu padać może deszcz ze śniegiem oraz śnieg.

Najwyższe temperatury będą notowane na poziomie od 18 do 20 stopni. Chłodniej będzie na Podhalu, ok. 15 stopni. Temperaturę odczuwalną będzie obniżał umiarkowany, a okresami też dość silny i porywisty wiatr.

W środę (9.08) będzie jeszcze cieplej. Temperatura maksymalna wyniesie 19-20 stopni na północy do 22 stopni na południowym wschodzie. Nad morzem i na Podhalu będzie chłodniej, od 16 do 17 stopni. Możliwy będzie przelotny deszcz, a co najważniejsze - wiatr będzie słabszy. 

Weekend będzie dużo cieplejszy

Gorsza pogoda z przelotnymi opadami deszczu powróci w czwartek (10.08). W najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy 17-21 stopni.

W piątek (11.08) przelotny deszcz padać może tylko na wschodzie. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni na północnym wschodzie i nad morzem do 24 stopni na południowym zachodzie.

W weekend ma być najcieplej, choć pojawi się więcej chmur i może padać słaby, przelotny deszcz. Najcieplej będzie na południowym zachodzie. Termometry wskażą bowiem nawet 26 stopni, zaś na wschodzie kraju od 19 do 20 stopni.

Źródło: IMGW

Tagi: Pogoda IMGW