Goniec.pl
Sklepy przeżywają oblężenie

Marek BAZAK/East News

Polacy wyruszyli na przedświąteczne zakupy. Ogromne kolejki w sklepach

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Sklepy przeżywają oblężenie przed świętami Wielkanocy. Przed dużymi dyskontami tworzą się kolejki. Problem jest większy niż do tej pory ze względu na obowiązujące obostrzenia. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Relacje internautów zwalają z n&oacute

Polacy tłumnie wyruszyli do sklepów, by wyposażyć swoje spiżarnie przed nadejściem Wielkanocy. W wielu domach przygotowania do rodzinnego ucztowania ruszyły pełną parą. Obowiązkowym punktem są oczywiście zakupy spożywcze.

Sklepy przeżywają oblężenie

Na grupie Obywatele Ursynowa w serwisie Facebook pojawiło się zdjęcie kolejki pod wejściem do jednego z warszawskich hipermarketów E.Leclerc. Market przy alei Komisji Edukacji Narodowej przeżywa oblężenie - zakupowicze gromadzą się nawet przy drzwiach sporej galerii handlowej.

- Jeżeli ktoś wybiera się na zakupy do Leclerca, kolejka od strony KEN/Ciszewskiego sięga prawie drzwi obrotowych - napisała internautka, która opublikowała fotografię.

- Ludzie stoją w pasażu galerii handlowej i czekają, aż zostaną wpuszczeni do marketu, bo nie są w stanie zmieścić się tam wszyscy naraz. Takie kolejki widziałem tylko rok temu, gdy w życie wchodziły pierwsze obostrzenia - dodał w rozmowie z portalem Money jeden z czytelników.

Podobnie jest także w centrum handlowym Sadyba BEST Mall. Można podejrzewać, że z każdą godziną w dyskontach będzie pojawiać się coraz więcej zakupowiczów. Limity osób w sklepach sprawiają, że jednocześnie zakupy robi mniej osób, co sprzyja powstawaniu kolejek.

Oblężenie przeżywają także paczkomaty. W czasie, gdy galerie handlowe pozostają zamknięte, większość osób korzysta z zakupów online. Odebranie paczki wymaga odstania kilkudziesięciu minut na zewnątrz.

- To było bite pół godziny stania po paczkę z mobilnego punktu na Wilanowie. Zamiast się zmniejszać, kolejka się jeszcze powiększyła. Chyba powtórka tego, co działo się przed gwiazdką - mówiła czytelniczka z Warszawy w rozmowie z portalem Money.

Kolejki przed sklepami nie są nieoczekiwanym zjawiskiem - w sobotę 3 kwietnia większość placówek będzie otwarta znacznie krócej niż dotychczas. Sklepy mogą pozostać otwarte maksymalnie do godziny 14:00. Zakupy w późniejszym czasie zrobimy wyłącznie w niewielkich, osiedlowych sklepikach, gdzie za ladą staną właściciele.

Placówki będą nieczynne zarówno w niedzielę 3 kwietnia, jak i w poniedziałek 4 kwietnia. W wielu sklepach - w tym Lidlu i Biedronce - zakupy będzie można zrobić w Wielki Piątek przez całą dobę. Godziny otwarcia interesującego nas dyskontu można sprawdzić na stronach internetowych sklepów.

Źródło zdjęcia: Facebook/Eva Kotlarz

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Policja wydała ważny apel do Polaków. Wiele osób w ostatnich dniach łamie przepisy, sypią się mandaty

  • Nowe obostrzenia w kościołach? Profesor Horban zabrał głos

  • Adam Niedzielski potwierdził fatalną sytuację na Śląsku

Źródło: Money.pl

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >