Goniec.pl
Jarosław Kaczyński

Pawel Wodzynski/East News

Polacy ocenili pracę wicepremiera. Kaczyński nie będzie zadowolony

27 Października 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Wczoraj doszło do częściowej rekonstrukcji rządu. Wbrew wcześniejszym oczekiwaniom, na stanowisku wicepremiera pozostał Jarosław Kaczyński. Polacy nie mają jednak wątpliwości i zdecydowanie krytycznie podsumowują pracę prezesa Prawa i Sprawiedliwości w gabinecie Mateusza Morawieckiego.

Po wczorajszej rekonstrukcji rządu wiemy już, że na swoim stanowisku pozostał wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński. Przy okazji zmian w gabinecie Mateusza Morawieckiego, sondażownia IBRIS, na zlecenie "Rzeczpospolitej", zapytała Polaków o to, jak oceniają pracę prezesa PiS. Wyniki badania z pewnością nie spodobają się byłemu premierowi.

Kurtyka

Dymisja w rządzie Mateusza Morawieckiego

CZYTAJ DALEJ

Polacy krytycznie oceniają Kaczyńskiego

Spekulacje o tym, czy Jarosław Kaczyński opuści rząd, trwały już od dawna. Podsyciły je tylko zapowiedzi samego zainteresowanego, który w ostatnim czasie wielokrotnie mówił o tym, że po zrealizowaniu zamierzonych celów zamierza zrezygnować z funkcji wicepremiera i skupić się na kierowaniu partią.

Podczas wczorajszej konferencji dot. ustawy o obronie ojczyzny, prezes PiS ponownie wspomniał o swojej dymisji. Wydawało się więc, że skoro jego sztandarowy projekt jest gotowy, o 17 prezydent Andrzej Duda wręczy mu odwołanie. Tak się jednak nie stało, co w świetle najnowszych badań, zdaje się zawiodło nadzieje wielu Polaków.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Z opublikowanego właśnie sondażu IBRIS, przeprowadzonego w dniach 22-23 października, wynika, że znaczna większość obywateli nie pochwala efektów pracy Jarosława Kaczyńskiego w rządzie. Przytłaczające 60 proc. ankietowanych nie jest zadowolonych z działań wicepremiera, przeciwnie uważa 27 proc. pytanych. Zdania w tej sprawie nie ma 13 proc. osób.

Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński jest w rządzie Mateusza Morawieckiego od października 2020 roku. Efekty jego pracy są jednak dosyć wątpliwe. Zamiast o bezpieczeństwie w czasie pandemii, czy kryzysie na granicy polsko-białoruskiej, prezes PiS częściej zabierał głos w sprawie aborcji czy Trybunału Konstytucyjnego. Tymczasem KPRM milczy w odpowiedzi na pytania dziennikarzy o sprawozdania z prac komitetu kierowanego przez Kaczyńskiego.

Rekonstrukcja rządu

Wczoraj o godzinie 17 w Pałacu Prezydenckim doszło do częściowej rekonstrukcji rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Jak się okazało, obeszło się bez znaczącej rewolucji, gdyż większość zmian znana była już od dawna z medialnych przecieków.

W ramach odświeżenia Rady Ministrów swoje funkcje stracili zaufani współpracownicy premiera, co oznacza, że pozycja szefa rządu znacznie osłabła. Nowe stanowiska przyznano zaś politykom partii Adama Bielana, który zastąpił w koalicji Porozumienie Jarosława Gowina.

Nowym ministrem sportu został Kamil Bortniczuk. Henryk Kowalczyk pełnić będzie funkcję wicepremiera i nowego ministra rolnictwa. Ministra klimatu Michała Kurtykę zastąpiła Anna Moskwa, a na stanowisko ministra technologii i rozwoju powołany został bliski człowiek Jarosława Kaczyńskiego, Piotr Nowak.

Donald Tusk czy Jarosław Kaczyński? Tylko bystrzaki odpowiedzą na wszystkie pytania

Pytanie 1 z 7

Który z nich był premierem w latach 2007 - 2014?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Wypadek strażaków w Czernikowie. Dwóch z nich nie żyje

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolizja z udziałem rządowej limuzyny. Jechał nią wiceminister zdrowia

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński przerywa milczenie, prezes PiS przyłapany na sejmowym korytarzu

Wiadomości

Jarosław Kaczyński: "Nie jestem niczyim zakładnikiem"

Czytaj więcej >
W Krakowie głosowali nad odebraniem abp. Jędraszewskiego prawa zasiadania w kapitule

Wiadomości

Radni głosowali nad wykluczeniem abp. Jędraszewskiego z kapituły przyznającej medal "Cracoviae Merrenti"

Czytaj więcej >

Wiadomości

PiS chce całkowitego odrzucenia projektu o zaostrzeniu aborcji

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

1 grudnia o godz. 19 ruszają protesty "Nie chciej, Polsko, mojej krwi!"

Czytaj więcej >