Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Podlaskie. Czołowe zderzenie busa z samochodem osobowym. Jedna osoba nie żyje, dwie są ranne
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 04.09.2023 10:12

Podlaskie. Czołowe zderzenie busa z samochodem osobowym. Jedna osoba nie żyje, dwie są ranne

wypadek w Serskim Lesie
KWP Białystok

Śmiertelny wypadek w Serskim Lesie między Augustowem a Sejnami (woj. podlaskie). W wyniku czołowego zderzenia osobowej skody i busa zginął 31-letni kierowca pierwszego z pojazdów. W zdarzeniu ranne zostały także dwie inne osoby, podróżujące busem. Droga krajowa nr 16 jest nieprzejezdna.

Tragiczny wypadek w Serskim Lesie

Do tego tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek 4 września przed godziną 6 nad ranem. Jak podaje policja, na drodze krajowej nr 16 zderzyły się osobowa skoda i bus marki toyota.

- Niestety, jedna osoba podróżująca samochodem osobowym zginęła, dwie osoby jadące busem trafiły do szpitala - przekazał podkomisarz Marcin Gawryluk z podlaskiej policji.

Ofiara wypadku to 31-letni mężczyzna, natomiast ranni to kobieta i mężczyzna w wieku 39 lat, obywatele Litwy. Od kierowcy busa pobrana została krew do badań.

Czarne chmury nad Tadeuszem Rydzykiem. To pierwszy taki problem od lat

Dk 16 jest całkowicie nieprzejezdna

W miejscu zdarzenia prowadzone są policyjne działania pod nadzorem prokuratora, mające na celu wyjaśnienie okoliczności tragedii. W związku z tym droga krajowa nr 16 jest całkowicie zablokowana.

Kierowcy planujący podróż wskazaną trasą, proszeni są o wybór objazdu drogą wojewódzką 662. - Kierowcy samochodów osobowych mogą objechać miejsce drogami lokalnymi - dodał podkom. Marcin Gawryluk.

Według komunikatu drogowców, utrudnienia w miejscu wypadku mogą potrwać ok. 4 godzin.

Dramatyczne zderzenie samochodu z ciągnikiem

Do równie dramatycznego wypadku na Podlasiu doszło także w piątek 1 września wieczorem w miejscowości Jakać Dworna w powiecie łomżyńskim. Tam z kolei zderzyły się osobowy opel i ciągnik.

Niestety, także i w tym przypadku życia kierowcy samochodu nie udało się uratować, a dodatkowo śmiertelne obrażenia odniósł też jadący ciągnikiem. Ponadto, do szpitala trafiła jeszcze jedna osoba.

Źródło: TVN24, Goniec.pl