Pobicie na Jasnej Górze Żródło: KMP w Częstochowie

Pobicie pod klasztorem na Jasnej Górze. Jest nagranie, policja szuka agresora

26 Kwiecień 2021 Monika MajkoMonika Majko

Policja z Częstochowy prowadzi poszukiwania mężczyzny, który pobił ochroniarza pod klasztorem na Jasnej Górze. Do zdarzenia doszło 19 marca 2021 oku, a moment ataku zarejestrowały kamery monitoringu. W sieci udostępniono wizerunek napastnika, który zaatakował ochroniarza po tym, jak ten zwrócił mu uwagę na brak maseczki ochronnej.

W sieci udostępniono wizerunek napastnika, który zaatakował ochroniarza przed klasztorem na Jasnej Górze po tym, jak ten zwrócił mu uwagę na brak maseczki ochronnej. Służby proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości poszukiwanego mężczyzny.

Mężczyzna pobił ochroniarza przed klasztorem na Jasnej Górze

Policjanci z Komisariat I Policji w Częstochowie zaapelowali o pomoc w poszukiwaniach mężczyzny, który 19 marca 2021 roku pobił jednego z ochroniarzy przy klasztorze na Jasnej Górze. Powodem napadu na starszego pracownika straży klasztornej miało być zwrócenie mężczyźnie uwagi na to, że nie ma nałożonej maseczki ochronnej.

- Gdy pracownik Straży Jasnogórskiej zwrócił mu uwagę i poprosił, by opuścił miejsce kultu religijnego, ten kilkukrotnie uderzył go pięścią w twarz, a następnie, szarpiąc za odzież, przewrócił na ziemię - wskazała częstochowska komenda.

W związku z tym wydarzeniem częstochowscy funkcjonariusze zaapelowali o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, który został poproszony o opuszczenie terenu Kaplicy Matki Bożej przez pracownika ochrony, którego później zaatakował.

Tak wygląda dziś grób Marka Perepeczki. Bardzo smutny widokTak wygląda dziś grób Marka Perepeczki. Bardzo smutny widokCzytaj dalej

W sieci udostępniono również nagranie zarówno z monitoringu zamontowanego w środku świątyni, jak i na jej dziedzińcu. Na filmie widać, jak poproszony o opuszczenie kaplicy mężczyzna wychodzi z ławki, po czym klęka i wykonuje znak krzyża.

Następnie kieruje się w stronę wyjścia, a za nim podąża pracownik straży klasztornej. Przed wejściem do klasztoru następuje atak na pracownika ochrony, a uderzony strażnik upada na ziemię.

Na pomoc mężczyźnie rzucili się inni pracownicy, natomiast napastnik powoli oddala się z miejsca zdarzenia. Nie został on zatrzymany przez straż klasztorną, a policja nie zna jego tożsamości. Nie podano również informacji o obrażeniach, jakich w wyniku ataku doznał pracownik ochrony.

Poszukiwany przez częstochowskich policjantów mężczyzna ma około 45 lat i około 190 cm wzrostu. W chwili napaści ubrany był w czarną kurtkę i dżinsowe spodnie. Przy sobie miał również zielony plecak.

Służby proszą osoby, które mogą pomóc w zatrzymaniu mężczyzny lub ustaleniu jego tożsamości o kontakt z Komisariatem I Policji w Częstochowie przy ul. Popiełuszki 5. Informacje w tej sprawie można przekazać pod numerem tel. 47 85 811 51 lub 997.

Policja poszukuje meżczyzny

Policja poszukuje meżczyznyfot. KMP Częstochowa

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Polsat News

Następny artykuł