Goniec.pl > Wiadomości > Kultowy program po 24 latach znika z głównej anteny TVP. Widzowie są zaskoczeni, zadziwiająca zmiana
Jakub Franek
Jakub Franek 08.02.2023 13:15

Kultowy program po 24 latach znika z głównej anteny TVP. Widzowie są zaskoczeni, zadziwiająca zmiana

TVP-logo TVP-telewizja polska sa-iberion
Iberion

Owiany wielką sławą "Magazyn Ekspresu Reporterów" znika z ramówki TVP1. Wiele wskazuje na to, że popularny program społeczno-publicystyczny z ponad 24-letnią tradycją zostanie przeniesiony na inną antenę, najpewniej TVP3. Ostatni odcinek na głównym kanale telewizji publicznej zostanie nadany 21 lutego.

"Magazyn Ekspresu Reporterów" zostaje przeniesiony z TVP1

"Magazyn Ekspresu Reporterów" istnieje od roku 1999, kiedy to zastąpił "Ekspres Reporterów". Jest to prowadzony na żywo program interwencyjny z długoletnią tradycją. Porusza on zróżnicowaną tematykę w ramach nagłaśniania kontrowersyjnych spraw, które dotyczą zwykłych obywateli.

Od początku powstania był nadawany na antenie TVP2 około godziny 2:00. W 2019 został przeniesiony na antenę TVP1. W 2020 prowadzący program Michał Olszański został zastąpiony przez Mirosława Rogalskiego i Urszulę Rogalę.

Według nieoficjalnych ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl wraz z początkiem wiosennej ramówki "Magazyn Ekspresu Reporterów" zniknie z TVP1. Ma on najprawdopodobniej zostać przeniesiony na antenę TVP3. Powtórki niezmiennie będzie nadawać TVP Polonia.

Na chwilę obecną nie jest znane pasmo emisji cyklu w nowej stacji. Być może będzie nadawany bez zmian we wtorkowe wieczory.

Ostatnie wydanie programu w głównym paśmie telewizji publicznej zostanie pokazane 21 lutego o godzinie 21:40. Na 28 lutego w tych godzinach zaplanowana jest emisja filmu "Lokatorka" w reżyserii Michała Otłowskiego.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wirtualnemedia.pl

Tagi: TVP TVP1 TVP Info