Goniec.pl
Od 1 kwietnia zmiana

Kai Kowalewski Kowa, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Od 1 kwietnia zmiana w nadawaniu paczek InPostem. Konieczna będzie aplikacja

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

InPost już wcześniej zapowiadał ogromne zmiany w Paczkomatach, które teraz stają się faktem. Jak poinformowano w komunikacie, nie będzie już możliwości nadawania przesyłek paczkomatowych bezpośrednio z maszyny. Od teraz szczególnie promowana

Paczkomaty cieszą się w naszym kraju olbrzymim zainteresowaniem, szczególnie w dobie pandemii. Nic dziwnego – InPost nieustannie prezentuje nowe funkcje i rozstawia w różnych lokalizacjach kolejne urządzenia. Co i rusz pojawiają się także nowe ich warianty.

Urządzenia były też reklamowane jako jedna z najbardziej bezpiecznych metod nadawania i odbierania przesyłek w czasie pandemii koronawirusa. Nic w tym dziwnego – nie mamy kontaktu z innym człowiekiem, a dzięki mobilnej aplikacji możliwe jest otwarcie skrytki bez potrzeby dotykania ekranu maszyny.

Aplikacja jest wspierana coraz bardziej, a InPost regularnie wprowadza do niej wiele nowych funkcji. Od niedawna dość głośno mówi się o niezwykle wygodnej metodzie nadawania przesyłek za pomocą właśnie za jej pomocą. Teraz ma stać się standardem.

Wszystko przez to, że, jak firma zapowiadała już wcześniej, przestanie być możliwe nadanie paczki bezpośrednio z poziomu panelu fizycznej maszyny. Zmiany wejdą w życie już niedługo, bo 1 kwietnia 2021 roku, czyli w tym tygodniu.

Paczkomaty z nowym sposobem nadawania

Firma coraz bardziej decyduje się na wszelkiego rodzaju „bezdotykowe” funkcje. Oznacza to, że bardzo mocno spadło zainteresowanie nadawaniem przesyłek od razu w maszynie fizycznej. Nie dość, że zajmuje to sporo czasu to jeszcze wymaga od nas korzystania z dotykowego panelu Paczkomatu.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na szybkie i bezproblemowe nadanie paczki za pomocą aplikacji mobilnej – w tym przypadku nie potrzebujemy specjalnej etykiety, a odpowiednią skrytkę będziemy mogli bez problemu otworzyć zdalnie.

Spadek zainteresowania klasyczną metodą nadawania jest tak duży, że jedynie 1 na 7 paczek wysyłanych jest w ten sposób. InPost postanowił więc porzucić tę metodę. Co szczególnie istotne, decyzja nie wpływa na inne dostępne do tej pory możliwości.

Oznacza to, że wciąż możemy skorzystać z narzędzi dostępnych w internecie, dzięki którym samodzielnie wydrukujemy etykietę, którą będziemy musieli przykleić, a następnie zeskanować w maszynie i wysłać.

Niedawno doczekaliśmy się również kompletnie nowego rodzaju Paczkomatów – Lodówkomatów. Są one dostępne na terenie Warszawy i pozwalają na zamówienie online produktów spożywczych, aby te nie straciły świeżości. Jak na razie liczba maszyn jest niestety mocno ograniczona.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Właśnie się dowiedzieliśmy. Nie żyje Anna Koźmińska

  • Minister Maląg wydała komunikat w sprawie 500 plus

  • Rząd rozda 30 mln zł. Pieniądze przeznaczono na wsparcie inicjatyw patriotycznych

Źródło: dobreprogramy.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nowe ustalenia ws. kierowcy autobusu, który doprowadził do śmierci 19-latki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Anita Włodarczyk ma nadzieję na dalsze starty. Obawia się problemów ze zdrowiem

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rzecznik MZ rozwiał wątpliwości. Niewykluczone, że obostrzenia dotkną tylko niezaszczepione osoby

Czytaj więcej >

Wiadomości

Czechy: Zderzenie pociągów. Nie żyją dwie osoby, co najmniej 40 rannych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dziennikarka TVP zadała pytanie na proteście rolników. Lider Agrounii podsumował ministra rolnictwa

Czytaj więcej >
Tragedia z Katowicach

Wiadomości

Ojciec 19-latki, która zginęła pod kołami autobusu, przerwał milczenie. Basia miała wiele planów

Czytaj więcej >