Goniec.pl

INA FASSBENDER/AFP/East News

Niemcy. 12-letnia Luise zginęła z rąk koleżanek. Na jaw wyszły szczegóły zbrodni

17 Marca 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Zwrot akcji w sprawie zabójstwa 12-letniej Luise. Kiedy znaleziono ciało młodej Niemki, śledczy od razu wskazywali, że doszło do zabójstwa. Teraz w sprawie pojawiły się nowe wiadomości i mrożą one krew w żyłach. Za śmiercią nastolatki mają stać jej koleżanki w wieku 12 i 13 lat. Dziewczynki dźgnęły swoją ofiarę aż 30 razy.

Niemcy: sprawa śmierci 12-letniej Luise zszokowała cały kraj

Początkowo spraw 12-latki z Niemiec pełna była zagadek i niejasności . Zaczęło się o samego zaginięcia Luise, która miała wyjść od koleżanki i nie dotrzeć do domu. W miarę odkrywania kolejnych tajemnic małej grupie nastolatek, na jaw wyszły makabryczne szczegóły. 

Po tygodniu od śmierci Luise dziennikarze dotarli do wiadomości na temat tego, kto stoi za śmiercią 12-latki. Szokująca jest wiadomość, iż dziewczynka zginęła z rąk koleżanek. Jedna z oprawczyń ma 12 lat, a druga to zaledwie o rok starsza 13-latka.

- To straszne, niezrozumiałe i nie do zniesienia, że dzieci są zdolne do tak okropnych czynów. Zrobimy wszystko, żeby wyjaśnić wszystkie okoliczności tej zbrodni - oświadczył wstrząśnięty Hendrik Wuest, gubernator Nadrenii Północnej-Westfalii. 

Awantura w "Sprawie dla reportera". Mecenas Kaszewiak nie wytrzymał, wyszedł ze studia

Awantura w "Sprawie dla reportera". Mecenas Kaszewiak nie wytrzymał, wyszedł ze studia

CZYTAJ DALEJ

Koleżanki ją dręczyły

Policja nie ukrywa, że prawda na temat śmierci 12-letniej Niemki wstrząsnęła wszystkimi śledczymi biorącymi udział w wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia. - Straszne, że po 40 latach służby nadal trafiają do nas sprawy, które wprawiają w takie osłupienie - powiedział Jürgen Süs, szef lokalnej policji. 

Wszystko wskazuje na to, że nastolatki odpowiedzialne za zasztyletowanie 12-latki zrobiły to z zemsty. Zadanie 30 ciosów nożem nie było przypadkiem, ale nie jest jeszcze wiadome, czy była to dokładnie zaplanowała akcja, czy wynik ciągu zdarzeń. Daily Mail przekazało, iż 12-latka i 13-latka znęcały się nad Luise. Trwało to dłuższy zaś i dziewczynka w końcu nie wytrzymała obelg oraz kolejnych gróźb.

Dziewczynka zwróciła się o pomoc do nauczyciela, a to rozwścieczyło jej oprawczynie. Z nieznanych jeszcze przyczyn Luise w ostatni dzień swojego życia poszła do domu jednej z nich. Później, już po dołączeniu trzeciej dziewczynki, wyszły do lasu. Do lasu, gdzie znaleziono później zwłoki zadźganej 12-latki. Najbardziej szokuje nie samo przyznanie się do winy zabójczyń młodej Niemki.

Nastolatki zadały Luise 30 ciosów nożem

Luise zginęła w brutalny sposób. Dwie nastolatki zadały jej aż 30 ciosów nożem. Jak podaje Daily Mail, był to sposób na wymierzenie zemsty za to, iż ich ofiara poskarżyła się nauczycielowi w szkole w Hohenhain. Po zamordowaniu koleżanki nastolatki jak gdyby nigdy nic wróciły do domów.

Najbardziej oburza i dziwi fakt, że 13-latka zadzwoniła do matki swojej ofiary. Poinformowała ona, że Luise wyszła z jej domu i ruszyła w drogę do siebie. Po znalezieniu ciała i potwierdzeniu, że dziewczynka zginęła z ręki drugiego człowieka, ruszyła machina śledztwa. 

12-latka i 13-latka zostały przesłuchane. W czasie rozmowy z policjantami przyznały się do dokonania zbrodni. Niestety nie tylko Polska zmaga się z falą brutalności wśród młodzieży .

Źródło: daily mail, radiozet.pl

Świeczki

Mirosław Kowalczyk nie żyje. Aktor znany z "Na Wspólnej" i "Barw szczęścia" miał 66 lat

CZYTAJ DALEJ
Dzisiejszego wieczoru nie zabraknie emocji. Warto zasiąść przed telewizorem

Dzisiejszego wieczoru nie zabraknie emocji. Warto zasiąść przed telewizorem

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

Australia. 26-latka zmarła przy obiedzie. Jej serce przestało bić
Czytaj więcej >

Świat

Pilny komunikat Watykanu. Papież Franciszek jest chory, odwołano wszystkie audiencje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Szwecja. 10-latka zmarła po upadku ze szkolnego dachu. Służby mają niepokojące podejrzenia
Czytaj więcej >

Świat

Nie żyje ofiara potrącenia podczas koronacji Karola III. Pałac Buckingham wydał oświadczenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Gujana. Uczennica podpaliła szkołę, bo skonfiskowali jej telefon komórkowy. W płomieniach zginęło 19 dzieci
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mieli zacząć nową drogę życia, w noc poślubną doszło do okropnej tragedii. Panna młoda nie żyje
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]