NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Niebezpieczny wypadek w Oławie. Matka z 5-letnim dzieckiem potrącona na pasach
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 25.09.2023 13:35

Niebezpieczny wypadek w Oławie. Matka z 5-letnim dzieckiem potrącona na pasach

wypadek
KPP w Oławie

Bardzo niebezpieczne zdarzenie w Oławie (woj. dolnośląskie). 46-letnia kobieta i jej 5-letnie dziecko przechodząc prawidłowo przez jezdnię, zostali potrąceni przez samochód osobowy, którym kierowała 61-latka. 

Oława. Potrącenie kobiety i dziecka na pasach

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 25 września około godziny 8.20 na przejściu dla pieszych przy ulicach 11 listopada i Sienkiewicza w Oławie. Służby otrzymały informacje o potrąceniu kobiety i dziecka jadącego na rowerze. Natychmiast pojawiły się na miejscu zdarzenia. 

Jak informuje portal Olawa112, do czasu przybycia służb, pierwszej pomocy poszkodowanej osobie udzielili świadkowie zdarzenia.

Znany architekt odnowił dom Jerzego Połomskiego. "W tym domu nie ma drzwi, są same okna"

Kierująca była trzeźwa

Jak przekazała policja w Oławie, do potrącenia matki z dzieckiem doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. - Mieszkanka Oławy została przetransportowana do szpitala w stanie niezagrażającym życiu, dziecku nic się nie stało. Sprawcą jest 61-letnia kobieta prowadząca SUV-a marki Hyundai. Kierująca była trzeźwa. Nie są znane przyczyny wypadku - poinformowała asp. sztab. Wioletta Polerowicz z policji w Oławie.

Policja ustala okoliczności i apeluje

Policjanci po tym zdarzeniu wprowadzili na drodze krajowej 94 ruch wahadłowy. Przez kilka godzin trwały utrudnienia w ruchu.

Mundurowi apelują do wszystkich kierowców o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas prowadzenia wszelkich pojazdów. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. W tym wypadku na szczęście obrażenia poszkodowanej kobiety i jej dziecka nie były poważne.