Goniec.pl
Nie żyje Szczepan Nowakowski

Archiwum prywatne

Nie żyje Szczepan Nowakowski

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Nie żyje Szczepan Nowakowski, radny powiatu świeckiego (województwo kujawsko-pomorskie). Odszedł w poniedziałek 19 kwietnia we wczesnych godzinach porannych. Ostatnie dni spędził w szpitalu, był zakażony koronawirusem.

Szczepan Nowakowski od 2006 roku pełnił funkcję radnego powiatowego. We wcześniejszych latach piastował funkcję rajcy gminy Drzycim (województwo kujawsko-pomorskie). Pochodził z miejscowości Gródek na Podlasiu. W chwili śmierci miał zaledwie 64 lata.

Nie żyje Szczepan Nowakowski

Grzegorz Goral, jego najbliższy przyjaciel z klubu Prawa i Sprawiedliwości zdradził, że uwielbiany polityk wkrótce wybierał się na zasłużoną emeryturę. Zakończenie działalności zawodowej zaplanował na grudzień bieżącego roku. Niestety, nie doczekał tej chwili.

- Widzieliśmy się trzy tygodnie temu na sesji powiatowej i przed świętami na spotkaniu klubowym. To był dobry człowiek i bardzo zaangażowany radny. Trudno mi dziś więcej powiedzieć, bo sam nie mogę uwierzyć w tę tragedię. Będzie mi Szczepana ogromnie brakowało - dodał.

W pozytywnych słowach wypowiadała się o nim także starostka świecka Barbara Studzińska. Twierdziła, że polityk zawsze był niezwykle dociekliwy i robił wszystko, by pomóc najbardziej potrzebującym mieszkańcom gminy. Zawsze rozumiał ich problemy i pragnienia.

- Każdą interwencję od mieszkańców gminy Drzycim chciał wyjaśnić, pomóc mieszkańcom. Był przewodniczącym komisji finansowej i lubił wszystko dokładnie wiedzieć. Nawet jak miał odmienne zdanie, to nie był głuchy na argumenty drugiej strony i potrafił przyznać się do błędu - dodała starostka.

Dziennikarze zapamiętali go jako osobę, która zawsze stawała w obronie najbiedniejszych. Był bardzo zaangażowanym związkowcem. Podczas protestów pielęgniarek, które żądały podwyżek wynagrodzeń, zawsze popierał ich postulaty. Jego wypowiedzi były emocjonalne i pełne pasji.

Szczepan Nowakowski zachorował na koronawirusa w kwietniu. Stan zdrowia polityka był na tyle poważny, że konieczna okazała się hospitalizacja w szpitalu w Świeciu. Gdy jego stan się pogorszył, działacz został przewieziony do placówki w Tucholi.

Szczepan Nowakowski zmarł dzisiejszego poranka w tymże szpitalu. Na oddziale covidowym wciąż przebywa jego żona, która również boryka się z zakażeniem niebezpiecznym patogenem.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Kontrola sanepidu w hotelu Tadeusza Rydzyka. Są wyniki

  • Nie żyje aktorka Ewa Wawrzoń

  • Prof. Parczewski twierdzi, że nie ma sensu nosić maseczek na zewnątrz

Irmina Jach

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

koronawirus

Wiadomości

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: "To początek czwartej fali, która potrwa przynajmniej dwa miesiące"

Czytaj więcej >
Monika Bawaj

Wiadomości

Tarnowskie Góry: Zaginęła 15-letnia Monika Bawaj. Policja prosi o pomoc

Czytaj więcej >
Dariusz Ś.

Wiadomości

Radny Nowoczesnej znęcał się nad żoną. Nie pójdzie do więzienia

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Kontrowersyjny projekt zmian kar dla pijanych kierowców. W grze konfiskata pojazdu

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent: rząd chciał, żeby stan wyjątkowy trwał trzy miesiące

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poznań: Pomimo reanimacji zmarł 2,5-latek, który wypadł z okna

Czytaj więcej >