Goniec.pl
Goniec.pl Z ostatniej chwili czarne

goniec.pl

Nie żyje Stanisław Grzelczak. Bełchatowska szkoła przekazała smutne wieści

14 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Nie żyje Stanisław Grzelczak. Uwielbiany nauczyciel z Bełchatowa zmarł 11 stycznia. Pogrążona w żałobie szkoła oraz byli i obecni wychowankowie pedagoga opublikowali poruszające pożegnanie. Wspominają jego zapał do kwestowania w ramach WOŚP, gdyż pomoc innym stawiał ponad swoimi potrzebami.

ZSP 1 w Bełchatowie poinformowało o śmierci Stanisława Grzelczaka. Nie żyje uwielbiany przez pokolenia wychowanków nauczyciel.

W PiS domagają się dymisji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego

Adam Niedzielski ma problemy? Senator ujawnia nastroje w PiS

CZYTAJ DALEJ

- Pogrążeni w głębokim bólu i żalu, zawiadamiamy, że 11 stycznia 2022 roku odszedł od nas ŚP. Stanisław Grzelczak. Wspaniały nauczyciel przedmiotów zawodowych, wieloletni wicedyrektor szkoły, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, serdeczny kolega i przyjaciel - czytamy w pożegnaniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Nie żyje nauczyciel Stanisław Grzelczak

Śmierć Stanisława Grzelczaka to cios nie tylko dla uczniów i nauczycieli bełchatowskiej szkoły. Cała społeczność lokalna dobrze znała pedagoga, który przez wiele lat uczył w ZSP 1.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Był lubianym i szanowanym pedagogiem, który w swoją pracę wkładał serce, gorliwość i pasję - przekazali koledzy i koleżanki, którzy mieli okazję pracować ze Stanisławem Grzelczakiem.

W informacji o śmierci nauczyciela z Bełchatowa podkreślono, że był on "wspaniałym kolegą". - Zawsze uśmiechnięty, życzliwy, pełen radości i optymizmu, którym zarażał innych - dodano w pożegnalnym wpisie na Facebooku.

Trudno znaleźć nauczyciela z dłuższym stażem

Zmarły 11 stycznia pedagog zawsze służył pomocą zarówno innym nauczycielom, jak i uczniom. W Bełchatowskiej szkole trudno znaleźć osobę, która pracowała w placówce dłużej niż Stanisław Grzelczak.

Był on związany z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie aż od 1986 roku. To znaczy, że po korytarzach szkoły Stanisław Grzelczak chodził niemal codziennie od 36 lat.

W pożegnaniu Stanisława Grzelczaka znalazło się również podkreślenie jego bezinteresowności w kwestii pomocy innym. Nauczyciel był mocno zaangażowany w "niesienie pomocy potrzebującym".

Stanisław Grzelczak przez lata angażował się w działalność WOŚP

Nauczyciel znany był na ulicach Bełchatowa jako osoba, która co roku zgłaszała się do wolontariatu podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku nie będzie można niestety wrzucić pieniędzy do puszki Stanisława Grzelczaka.

Wiadome było to jeszcze przed śmiercią nauczyciela. Syn Stanisława Grzelczaka poinofmował o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych jeszcze w grudniu.

- Przez 18 lat dzielnie, mimo mrozów, kwestował z super skutkiem, w zeszłym roku zebrał NAJWIĘCEJ w EBE - infomrował syn zmarłego nauczyciela. W 2022 problemy zdrowotne miały uniemożliwić Stanisławowi Grzelczakowi kwestowanie dla WOŚP na ulicy.

fot. Anna Dymarczyk

Miał głos, który znał każdy. Leży w skromnym, rodzinnym grobowcu

fot. Anna Dymarczyk

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Ochłodzenie relacji Nowogrodzkiej z Pałacem Prezydenckim. Poseł ujawnia

  • Sejm przyjął lex Czarnek. Nowelizacja trafi do Senatu

  • Ewa Krawczyk zakończy konflikt z Krzysztofem Juniorem? Chce pojednania

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: goniec.pl radiozet.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Pixabay.com svklimkin

Wiadomości

USA: Skandaliczna praca domowa dla 8-latki. Rodzice bez chwili wahania wezwali policję

Czytaj więcej >
AndrzejRembowski/Pixabay

Wiadomości

Rybnik: 51-latek gwałcił i nagrywał kobiety. Wśród ofiar jest 16-latka

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Policja wyjechała na drogi w całej Polsce. Kierowcy muszą mieć się na baczności, kontrolują jedną rzecz

Czytaj więcej >
Lublin: Pożar w Sądzie Okręgowym. W akcji 5 zastępów straży pożarnej, ewakuowano 40 osób

Wiadomości

Lublin: Pożar w Sądzie Okręgowym. W akcji 5 zastępów straży pożarnej, ewakuowano 40 osób

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński w końcu się doigrał. Prezes PiS został ukarany przez Komisję Etyki Poselskiej

Wiadomości

Jarosław Kaczyński w końcu się doigrał. Prezes PiS został ukarany przez Komisję Etyki Poselskiej

Czytaj więcej >

Wiadomości

Eksperci nie mają żadnych wątpliwości, ujawniono, po co Putinowi mobilizacja. Jest tylko jeden cel

Czytaj więcej >