Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje aktor Ryszard Nadrowski
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 24.08.2021 07:44

Nie żyje aktor Ryszard Nadrowski

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Iberion materiały własne

Smutna wiadomość obiegła media. W Warszawie w wieku 84 lat zmarł Ryszard Nadrowski. Aktor i pedagog odszedł 17 sierpnia po długiej chorobie. O jego śmierci poinformowała Rodzina.

Ryszard Nadrowski znany był szerszej publiczności dzięki rolom w takich serialach, jak „Dom” czy „Polskie drogi”, ale miał na koncie także liczne role teatralne. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, uroczystości pogrzebowe artysty odbędą się 27 sierpnia 2021 o godzinie 10:00 w kościele pw. św. Karola Boromeusza przy Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Ryszard Nadrowski - życiorys

Ryszard Nadrowski urodził się 28 lutego 1937 roku. Ukończył wydział aktorski PWSTiF w Łodzi. Zadebiutował w 1965 roku w spektaklu telewizyjnym „Volpone”. Przez lata występował na deskach Teatru im. Siemaszkowej w Rzeszowie, Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie, Teatru Narodowego w Warszawie oraz Teatru Polskiego w Warszawie. Aktor był także prodziekanem Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. F. Chopina. Przez wiele lat współpracował z Polskim Radiem.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

To jednak nie wszystko - działał także w Polskim Związku Niewidomych i Związku Artystów Scen Polskich, należał też do Społecznego Komitetu Opieki nad Starymi Powązkami. Co roku brał udział w kweście na rzecz cmentarza

Fani polskich seriali znają Nadrowskiego przede wszystkim z kultowych ról w „Blisko coraz bliżej”, „Tajemnicy Enigmy”, „Najdłuższej wojnie nowoczesnej Europy”.

Dla wielu zapamiętany zostanie jako świetny lektor różnych powieści, m.in. „Cyganie i przemytnicy. Le pednola” Karola Maya.

ryszard nadrowski

Fot. TRICOLORS/East News

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: wyborcza.pl, interia.pl

Tagi: Nie żyje