Goniec.pl
[II-51]

goniec.pl

Nie żyje Piotr Nowacki

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Dramatyczne informacje obiegły media. W wypadku podczas zawodów kolarskich Ślężański Mnich w Sobótce śmierć poniósł Piotr Nowacki, znakomity zawodnik, trener i działacz. Miał 49 lat.

W niedzielę 2 maja w Sobótce doszło do tragicznego wypadku. Wyścig amatorów, odbywający się w kategorii masters, miał miejsce podczas bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Ulewny deszcz był dla kolarzy dużym utrudnieniem, nie wiadomo jednak, czy to on był bezpośrednią przyczyną dramatycznych wydarzeń.

Według nieoficjalnych informacji, w pewnym momencie Piotr Nowicki przewrócił się na zjeździe, wpadł do rowu i uderzył w betonowy przepust. Obrażenia, których doznał, były tak poważne, że mężczyzna zmarł na miejscu.

Całe zdarzenie dokładnie zbada policja i prokuratura, które już prowadzą śledztwo. Na razie brak oficjalnych informacji w tej sprawie. Z powodu śmiertelnego wypadku organizatorzy odwołali wszystkie wydarzenia, które miały jeszcze mieć miejsce.

49-letni Piotr Nowacki pochodził z Piły. Był ogromnym pasjonatem kolarstwa, zawodnikiem w kategorii masters, współzałożycielem klubu kolarskiego UKS Sportowiec Piła, trenerem i wychowawcą młodzieży. To spod jego ręki wyszli mistrzowie Polski Borys Góral i Michał Górniak. Prowadził również sklep rowerowy.

- Pan Piotr niejednokrotnie był dobrodziejem dzieci i młodzieży w kwestii rowerowej. Autorytetem i mentorem pilskiej młodzieży. Doceniał wkład naszych trenerów - wspomina Nowackiego drużyna Bosco Cyclocross Team.

- Szok, szok, szok. Zginął w kolarskim wyścigu Piotr Nowacki, rocznik 1971. Był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci świata rowerów nie tylko w Wielkopolsce - napisał na Facebooku Piotr Kurek, były dziennikarz „Głosu Wielkopolskiego”.

Śmierć Piotra Nowackiego wstrząsnęła pasjonatami tego sportu i mieszkańcami Piły, którzy znali go jako przyjaznego, uśmiechniętego i zawsze chętnego do pomocy pasjonata kolarstwa. Na wieść o tragedii zareagowali m.in. starosta pilski, Eligiusz Komarowski, ks. Bartłomiej Przybylski z Piły, a także Dawid Gruntkowski, redaktor naszosie.pl.

- Zawsze służył radą i z chęcią dzielił się ogromną wiedzą. Ba, jeszcze kilkanaście lat temu próbował przez pewien czas zrobić ze mnie i mojego najlepszego przyjaciela dwóch solidnych kolarzy - powiedział Dawid Gruntkowski.

  • Śmierć przyjaciela zdruzgotała Michała Wiśniewskiego. W nocy opublikował smutne wspomnienie

  • Matylda Damięcka w piękny sposób pożegnała zmarłego Bronisława Cieślaka

  • Tragiczny wypadek na A4. Dwie osoby zginęły na miejscu

Bartłomiej CieślakAutor

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat byłem redaktorem. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: bartlomiej.cieslak@goniec.pl

Podobne artykuły

powrót połączenia kolejowego

Wiadomości

Wraca kultowy pociąg "Słoneczny". Po dwóch latach przerwy podróżni łatwiej dojadą nad morze

Czytaj więcej >
Szykuje się rewolucja w emeryturach, Skarbówka odda seniorom pieniądze

Wiadomości

Luka w przepisach dotyczących bonu turystycznego. Dodatkowe 500 złotych na dziecko wciąż możliwe

Czytaj więcej >

Wiadomości

Obowiązkowa hospitalizacja i kwarantanna. Minister zdrowia podpisał rozporządzenia dot. małpiej ospy

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News, PETRAS MALUKAS/AFP/East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Sondaż zaufania do polityków. Duda na czele, jest kilka niespodzianek

Czytaj więcej >
Wikimedia/The Russian Presidential Press and Information Office

Wiadomości

Władimir Putin rozmawiał z kanclerzem Austrii. Padły absurdalne oskarżenia pod adresem Ukrainy

Czytaj więcej >
Boris Johnson

Wiadomości

"Corriere della Sera": Tajny plan Borisa Johnsona. Pod uwagę brana jest także Polska

Czytaj więcej >