Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Polska > Nie żyje Milan Banaś. Marian Banaś w żałobie
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 22.04.2024 16:21

Nie żyje Milan Banaś. Marian Banaś w żałobie

Marian Banaś
fot. Wojciech Olkusnik/East News

Szef NIK - Marian Banaś, za pośrednictwem mediów społecznościowych, poinformował o niespodziewanej śmierci swojego brata - Milana Banasia. “Bardzo dziękuję za wszystkie kondolencje i pamięć” - napisał.  

Marian Banaś o śmierci brata

O nieoczekiwanej, osobistej tragedii, Marian Banaś poinformował w poniedziałek po południu za pośrednictwem swojego konta w serwisie "X” (daw. Twitter). W komentarzach użytkownicy platformy składają wyrazy współczucia oraz kondolencje.

Marian Banaś nie ujawnił przyczyny śmierci brata. 

Michał Lubina: Polscy politycy są jak Kargul i Pawlak. Walczą o miedzę, nie patrzą szeroko. Dla mnie to szokujące

Tragedie w rodzinie szefa NIK

Nie wiadomo, czym zajmował się brat szefa NIK. Nie był osobą publiczną, nie wypowiadał się także w mediach. Śmierć brata to nie pierwsza rodzinna tragedia w życiu Mariana Banasia. Kiedy w 1981 roku został aresztowany za działalność opozycyjną w "Solidarności”, w wyniku poronienia stracił pierwszego syna. Karę pozbawienia wolności odbywał do 1983 roku. W 2004 roku w wypadku, do którego doszło podczas wyprawy w Pireneje, zginął drugi syn Banasia - Bartłomiej.  

Szef Najwyższej Izby Kontroli

Marian Banaś od 2019 roku jest prezesem Najwyższej Izby Kontroli. Wcześniej był ministrem finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego oraz szefem Krajowej Administracji Skarbowej. Kilka godzin przed tym, jak Marian Banaś poinformował o rodzinnej tragedii, Najwyższa Izba Kontroli opublikowała wpis o złożeniu przez jej prezesa zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, które dotyczyć miało prób usunięcia Banasia z pełnionej przez niego funkcji.