Goniec.pl
Jerzy Pałys nie żyje

Fot. KK24.pl

Nie żyje Jerzy Pałys, radny klubu PiS

10 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

W piątek 9 kwietnia potwierdzono smutne informacje o śmierci Jerzego Pałysa. Działacz polityczny zmarł w godzinach porannych. Przez wiele lat był radnym powiatowym oraz członkiem zarządu powiatu. Polityk należał też do klubu radnych sprawującej obecnie wł

Wieloletni działacz samorządowy Jerzy Pałys zmarł w piątek 9 kwietnia rano. Radny cieszył się bardzo dużym poważaniem w Kędzierzynie-Koźlu. Społeczność szanowała i ceniła pracę, jaką mężczyzna wykonywał na rzecz regionu w województwie opolskim. Nie poinformowano o przyczynie śmierci.

Jerzy Pałys mieszkał w Lenartowicach, które od 1975 roku stanowią część Kędzierzyna-Koźla. Działacz zawsze mógł liczyć na wsparcie lokalnej społeczności, która doceniała jego wkład w rozwój miasta.

Nie żyje Jerzy Pałys

Zaangażowanie w działania samorządowe Jerzego Pałysa doceniała także młodzież. Polityk sam wielokrotnie zaznaczał, że lubi pracować z młodymi ludźmi.

Ceniony społecznik angażował się nawet w najmniejsze działania – głównie na rzecz lokalnego osiedla Lenartowice. Przez wiele lat też sprawował mandat radnego.

Samorządowiec był radnym powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego przez kilka kadencji. Pracując na rzecz regionu przez dewie kadencje pełnił funkcję członka zarządu powiatu.

Podczas ostatnich wyborów samorządowych Jerzy Pałysa startował z listy sprawującej obecnie władzę partii Prawa i Sprawiedliwości. W efekcie otrzymał mandat radnego.

Koledzy i koleżanki żegnają Jerzego Pałysa

Po tym, jak w mediach pojawiła się informacja o śmierci Jerzego Pałysa, samorządowca zaczęli żegnać mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla, przyznając, że miasto straciło ważnego i oddanego działacza.

Radny i członek zarządu powiatu został też pożegnany przez kolegów i koleżanki, którzy znajdują się w strukturach partii Prawa i Sprawiedliwości.

[EMBED-242]

Na Facebooku o śmierci społecznika napisała między innymi szefowa struktur Prawa i Sprawiedliwości w regionie Violetta Porowska, która zaznaczyła, że to wielka strata.

Radny osiedla Lenartowice zmarł w wieku 71 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Pierwsza żona Krzysztofa Krawczyka wybaczyła mu zdradę

  • Wrocławskie szpitale zamknęły oddziały geriatryczne

  • Nie żyje Janusz Marciniewski

Źródło: Radio Opole

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

tornado

Wiadomości

Pomorskie: Nad gminą Gniew pojawił się zalążek trąby powietrznej. Wiatr niszczył posesje mieszkańców

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Wpadka Andrzeja Dudy w Świnoujściu. Zapomniał o ważnej rzeczy

Czytaj więcej >

Wiadomości

Sejm przyjął ustawę ws. rekompensaty dla podmiotów gospodarczych w związku ze stanem wyjątkowym przy granicy z Białorusią

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

Mateusz Morawiecki założył podcast. Będzie przekazywał "informacje polityczne z pierwszej ręki"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Alfred Miodowicz, uczestnik obrad Okrągłego Stołu

Czytaj więcej >
ulewa

Wiadomości

Małopolska: Ulewa nad Nowym Sączem. Zalane posesje, drogi i magazyn szpitala

Czytaj więcej >