Goniec.pl
Goniec.pl Z ostatniej chwili czarne

goniec.pl

Nie żyje była dziennikarka TVP. To ona relacjonowała śmierć Jana Pawła II

23 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Nie żyje była dziennikarka TVP i korespondentka w Rzymie. Dziennikarka Agnieszka Gawerska-Jabłonowska miała zaledwie 56-lat. Wiadomości o jej śmierci przekazała córka. - Świetna dziennikarka i super koleżanka - napisał w pożegnaniu Dariusz Łukawski, również w przeszłości związany z Telewizją Polską.

Ogromna strata dla polskiego dziennikarstwa. Nie żyje Agnieszka Gawerska-Jabłonowska. Była dziennikarka TVP odeszła w wieku 56 lat.

EN 01173232 0017

Magdalena Ogórek żyje w strachu. Dziennikarka otrzymuje pogróżki, doszło nawet do ataku

CZYTAJ DALEJ

- Doskonała w opracowywaniu najtrudniejszych nawet tematów reporterskich - napisała w mediach społecznościowych Monika Sieradzka, również była dziennikarka TVP, która miała okazję współpracować z Agnieszką Gawerską-Jabłonowską.

Nie żyje Agnieszka Gawerska-Jabłonowska, w przeszłości związana była z TVP

Nie przekazano wiadomości na temat przyczyn śmierci dziennikarki, która relacjonowała dla TVP najważniejsze wydarzenia. Agnieszka Gawerska-Jabłonowska pracowała w dużej mierze z Rzymu, w tym przy tematach dotyczących śmierci Jana Pawła II.

O śmierci byłej dziennikarki TVP poinformowali córka oraz współpracownicy. Związani w przeszłości z Telewizją Polską pracownicy mediów nie szczędzili zmarłej ciepłych słów.

Podkreślano przede wszystkim profesjonalizm Agnieszki Gawerskej-Jabłonowskiej. 56-latka pochwalić mogła się nie tylko statusem dziennikarki TVP oraz korespondentki z Rzymu. Była ona także wydawczynią magazynu "Reporter Polski".

Przyjaciele żegnają Agnieszkę Gawerską-Jabłonowską

- Świetna dziennikarka i super koleżanka. Ciepła, mądra, pracowita - napisał Dariusz Łukawski. Były dziennikarz TVP wspominał pracę z korespondentką Telewizji Polskiej z Rzymu przy okazji śmierci papieża Polaka.

Ksiądz

Wielkopolska: Pijany ksiądz odprawiał pogrzeb. Parafianie wezwali policję

CZYTAJ DALEJ

- To ona przygotowywała się do wejścia na żywo do "Panoramy" z Placu św. Piotra gdy odszedł JP2. "Panorama" wtedy jedyny raz w historii, nie została wyemitowana, a na obu antenach TVP pojawił się komunikat przygotowany przez księdza z red. katolickiej - czytamy w osobistym wpisie.

Mimo trudnych okoliczności była dziennikarka TVP stanęła na wysokości zadania i widzowie otrzymali pełnowartościowy materiał. - Godzinę później nadaliśmy wydanie specjalne, które zaczęła oczywiście Agnieszka. Profesjonalnie, spokojnie, konkretnie mimo emocji, które rozwalały nas wszystkich. Teraz też nami targają emocje. Aga, zawsze mogliśmy na Ciebie liczyć - dodał Dariusz Łukawski.

Równie emocjonalne pożegnanie zamieściła związana w przeszłości z Telewizją Polską Monika Sieradzka. Dziennikarka dobrze wspomina zmarłą Agnieszkę Gawerską-Jabłonowską zarówno na polu prywatnym, jak i zawodowym.

- Doskonała w opracowywaniu najtrudniejszych nawet tematów reporterskich, niezawodna i profesjonalna, otwarty na świat Człowiek i wspaniała Przyjaciółka. Jestem wdzięczna, że nasze ścieżki połączyły się na te parę lat. Dużo Ci zawdzięczam - czytamy w osobistym wpisie na Facebooku.

PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Sprawdziliśmy, czym handluje o. Rydzyk. Magnes z lamą i dekoder to dopiero początek

O. Tadeusz Rydzyk znany jest z żyłki do biznesu. Sprawdziliśmy, czym zakonnik handluje w sklepie internetowym swojej fundacji Lux Veritatis. Przyznać trzeba, że w asortymencie nie brakuje prawdziwych "perełek".

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Oburzające słowa w rosyjskiej telewizji. "Ekspert" tłumaczył, że Ukraina należy do Rosji

  • Kolejny pożar w Rosji, spłonął magazyn z żywnością. Putin ma problem

  • Leroy Merlin znów coś kombinuje. Teraz podmienia napis "Rosja" na "Polska" w opisach produktów

Źródło: goniec.pl, radiozet

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Agresywna pasażerka autobusu nie mogła powstrzymać emocji. Z jej ust padły przekleństwa

Wiadomości

Agresywna pasażerka autobusu nie mogła powstrzymać emocji. Z jej ust padły przekleństwa

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

W 2023 roku emerytury i renty pójdą znacząco w górę. Sprawdź, ile zyskasz na waloryzacji

Czytaj więcej >
Złodziej ukradł nastolatce plecak z insuliną w środku. Policja publikuje wizerunek rabusia

Wiadomości

Złodziej ukradł nastolatce plecak z insuliną w środku. Policja publikuje wizerunek rabusia

Czytaj więcej >
Wielkopolska: Śmiertelny wypadek w Brzezinach. 40-letni motorowerzysta uderzył w drogowy przepust

Wiadomości

Śmiertelny wypadek w Brzezinach. 40-letni motorowerzysta uderzył w drogowy przepust

Czytaj więcej >
Już od poniedziałku ceny paliw na Orlenie będą znacznie mniejsze. Są jednak aż trzy warunki do spełnienia

Wiadomości

Już od poniedziałku ceny paliw na Orlenie będą znacznie mniejsze. Są jednak aż trzy warunki do spełnienia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Policja apeluje do Polaków o bezpieczny wypoczynek nad wodą. Nie żyją już 2 osoby, ofiar będzie znacznie więcej

Czytaj więcej >