NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje 18-latek, 15-latka w szpitalu. Jest ważny apel policji
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 22.09.2023 22:41

Nie żyje 18-latek, 15-latka w szpitalu. Jest ważny apel policji

wypadek Bobrowniki
KMP Tarnów

Tragiczny w skutkach wypadek w Bobrownikach (woj. małopolskie). Samochód, którym podróżowali 18-letni kierowca i 15-letnia pasażerka, uderzył w słup energetyczny i doprowadził do całej serii niefortunnych zdarzeń. Mężczyzna nie miał żadnych szans na przeżycie, natomiast jego towarzyszka jest poważnie ranna. Policja zaapelowała do świadków.

Śmiertelny wypadek w Bobrownikach Wielkich

Do wypadku w Bobrownikach nieopodal Tarnowa doszło w czwartek 21 września wieczorem, tuż przed godziną 20, obok autostrady A4.

- Na miejsce zostali skierowani ratownicy medyczni, a także druhowie z jednostek ochotniczych i strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Tarnowa. Do wypadku zostali również skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego tarnowskiej komendy - przekazała tarnowska policja.

Jak się okazało, jadący ul. Długą od strony Bobrownik Wielkich w stronę Tarnowa niebieski opel, tuż przed przejazdem pod autostradą A4, nagle uderzył w przydrożny słup energetyczny, a następnie przekoziołkował, skosił kapliczkę i zaklinował się obok kolejnego słupa. Portal Onet.pl podaje, że kierowca miał wyjątkowego pecha, bo na feralnej drodze są tylko dwa takie słupy.

[TYLKO U NAS] Fatalne informacje dla TVP. Polacy zadecydowali, na Woronicza nie będą zadowoleni

18-latek zginął na miejscu

Autem podróżowali 18-letni mężczyzna z powiatu tarnowskiego i jego 15-letnia koleżanka. Oboje zostali zakleszczeni we wraku pojazdu, a dostęp do nich strażacy musieli wykonać przy użyciu urządzeń hydraulicznych.

Kiedy udało się rozciąć karoserię, przybyły w zespole ratownictwa medycznego lekarz stwierdził zgon 18-latka. Pasażerka trafiła natomiast z bardzo poważnymi obrażeniami, ale przytomna, do szpitala w Tarnowie.

- W związku z wypadkiem ze skutkiem śmiertelnym na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza, w skład której weszli; prokurator, biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków komunikacyjnych, a także policjanci pionu dochodzeniowo-śledczego i technik kryminalistyki - dodali w komunikacie mundurowi.

392-88125.jpg
Źródło: KMP Tarnów
392-88141.jpg
Źródło: KMP Tarnów

Policja apeluje do świadków zajścia

Policjanci ustalili już, że młody mężczyzna miał uprawnienia do kierowania pojazdem. Pobrane do badań próbki krwi pozwolą odpowiedzieć na pytanie, czy był pod wpływem innych substancji odurzających. Jednocześnie funkcjonariusze proszą o pomoc ewentualnych świadków zdarzenia o zgłaszanie się i składanie zeznań.

- Jeśli są osoby, które są bezpośrednimi świadkami tego wypadku lub mają wiedzę o nim, mogą powiadomić tarnowskich policjantów, dzwoniąc do prowadzącego postępowanie asp. Pawła Wróbla tel. 47 831 1380 w godzinach 7-15 od poniedziałku do piątku lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pisząc na adres e-mail [email protected] - zaapelowała KMP w Tarnowie.

Źródło: Policja, Onet