Goniec.pl > Polska > Nie musisz prowadzić samochodu, żeby dostać taki mandat. 2500 złotych kary dla 25-latka
Patryk Przybyłowski
Patryk Przybyłowski 28.01.2022 16:11

Nie musisz prowadzić samochodu, żeby dostać taki mandat. 2500 złotych kary dla 25-latka

mandat karny
Piotr Molecki/East News (ZDJĘCIE PRZYKŁADOWE)

Mandat karny w wysokości aż 2500 złotych otrzymał 25-latek, który w poniedziałek późnym wieczorem poruszał się na rowerze w sposób ewidentnie wskazujący na spożycie alkoholu. Policja apeluje i przypomina, jakiej wysokości kary dotyczą nie tylko kierowców samochodów.

Mandat karny, wniosek do sądu i piesza podróż do domu - tak zakończył się wieczór dla 25-latka, który został zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów w dzielnicy Stary Zdrój. Mężczyzna poruszał się na rowerze slalomem, przez co został zatrzymany do kontroli trzeźwości.

Mandat karny 2500 zł dla rowerzysty

Podejrzany miał w swoim organizmie 1,42 promila alkoholu, co nie mogło zakończyć się dla niego dobrze. Funkcjonariusze musieli nałożyć na niego karę według nowego taryfikatora.

- Przypominamy, że nieodpowiedzialni rowerzyści, którzy poruszają się po drogach publicznych, w strefach ruchu lub zamieszkania w stanie po użyciu alkoholu, lub w stanie nietrzeźwości, mogą zostać ukarani przez funkcjonariuszy grzywną, która teraz wynosi – w przypadku wyniku badania do 0,5 promila alkoholu w organizmie - tysiąc złotych, a powyżej 0,5 promila - 2,5 tysiąca złotych - tłumaczy podkom. Marcin Świeży, oficer prasowy komendanta miejskiego policji w Wałbrzychu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Policjanci przypominają również, że konsekwencje mogą być jeszcze dotkliwsze, niż sam mandat. Sprawa może bowiem trafić do sądu, który jest w stanie wykorzystać dodatkowe opcje penalizujące.

ZOBACZ: Krzysztof Stanowski nie wytrzymał po wywiadzie z burmistrzem. Tego NIE ma na KANALE SPORTOWYM.

- Sprawcy tych poważnych wykroczeń drogowych muszą liczyć się z tym, że mundurowi skierują sprawę do sądu, a wtedy kara finansowa może być dużo wyższa, a sąd dodatkowo może orzec zakaz kierowania tym środkiem transportu na wiele miesięcy - dodaje podkom. Marcin Świeży.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Gazeta Wyborcza Wałbrzych

Tagi: mandat