NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Czeka nas ochłodzenie. IMGW wydał prognozę
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 23.07.2023 09:25

Czeka nas ochłodzenie. IMGW wydał prognozę

Plaża, ochłodzenie
Marek BAZAK/East News

Dziś (23.07) do południowo-zachodniej część Polski powrócą temperatury zbliżone do 30 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje jednak, że już we wtorek (25.07) czeka nas ochłodzenie.
 

Najnowsze prognozy IMGW

Według przewidywań IMGW dziś do Polski od południowego zachodu wejdzie front ciepły z gorącym powietrzem pochodzenia zwrotnikowego. - Zacznie powoli się ocieplać. Temperatura maksymalna wyniesie od 18-20 stopni Celsjusza na Wybrzeżu do około 30 na Dolnym Śląsku i w województwie opolskim. Najwięcej rozpogodzeń będzie na południu Polski - poinformował Michał Folwarski z Centralnego Biura Prognoz IMGW.

Na północny, gdzie będzie więcej chmur, nadal mają pojawiać się opady deszczu. Wiatr w całej Polsce będzie porywisty, południowo-zachodni.

Ujawnili, co Sylwia Peretti trzymała w dłoni podczas pogrzebu syna. Niebywałe

Już niedługo czeka nas ochłodzenie

W nocy z niedzieli na poniedziałek na wschodzie, południu i na Wybrzeżu może padać deszcz, a temperatura minimalna wyniesie od 13 st. na Suwalszczyźnie i Pomorzu do 19 st. na południu Polski. Wiatr generalnie ma być umiarkowany, na południu porywisty, południowo-zachodni.

W poniedziałek masy ciepłego powietrza mają przemieszczać się na wschód. We wtorek mają opuścić Polskę i należy spodziewać się kilku nieco chłodniejszych dni.

Już we wtorek spadek temperatury nawet do 10 st.

We wtorek czeka nas ponadto umiarkowanego zachmurzenia, a lokalnie wystąpią duże opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie od 10 st. na Pomorzu i w rejonach podgórskich do 15 st. nad morzem, zaś maksymalna - od 18 st. nad morzem i w rejonach podgórskich do 25 st. w centrum. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem jednak dość silny, zachodni i południowo-zachodni.

Źródło: IMGW

Tagi: Pogoda IMGW