Goniec.pl > Polska > Nauczyciel pobił ucznia, wszystko się nagrało. Skandaliczne sceny w szkole
Jakub Franek
Jakub Franek 16.01.2023 18:57

Nauczyciel pobił ucznia, wszystko się nagrało. Skandaliczne sceny w szkole

hujston
youtube.com/KHOU 11 [screen z nagrania]

11 stycznia w Houston w Teksasie doszło do pobicia ucznia przez nauczyciela. Mężczyzna rzucił się na nastolatka w trakcie lekcji. Szkoła zawiesiła sprawcę zdarzenia, obecnie trwa śledztwo mające wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Rodzina poszkodowanego domaga się postawienia pedagoga przed sądem.

Nauczyciel pobił ucznia

Zdarzenie miało miejsce 11 stycznia w Houston (Teksas, USA). Prowadzący lekcję w zastępstwie nauczyciel rzucił się na nastoletniego ucznia. Jego zachowanie zostało uwiecznione na nagraniu z komórki zrobionym przez jednego z kolegów ofiary. Agresor wykopał krzesło na którym siedział uczeń, po czym przycisnął go do ściany.

Kilku z kolegów zaatakowanego chłopaka próbowało rozdzielić go od pedagoga. Bezskutecznie. W reakcji nauczyciel powalił ucznia na podłogę, niedługo po tym nagranie się urywa. Można je zobaczyć na kanale YouTube lokalnej stacji telewizyjnej KHOU:

Rodzina domaga się aresztowania

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez administrację szkoły nauczyciel jest obecnie zawieszony w obowiązkach. Nadal trwa śledztwo, które ma na celu ustalenie szczegółów zdarzenia. Zgodnie jednak z przewidywaniami rzecznika prasowego istnieje spora szansa, że sprawca zostanie zwolniony ze stanowiska.

Ten stan rzeczy nie odpowiada jednak rodzicom poszkodowanego. Ojciec pobitego ucznia domaga się wyciągnięcia konsekwencji prawnych wobec agresywnego nauczyciela i odebrania mu prawa do wykonywania zawodu.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: abc13.com

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!