Goniec.pl
Cmentarze w województwie lubelskim

Reddit.com u/kickflip2indy

Na cmentarzu konewki na łańcuchach, jak wózki w sklepie. "Ludzie pchają do nich żetony z Lidla"

11 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Goście niektórych cmentarzy w województwie lubelskim mogą skorzystać z nietypowej usługi. Odwiedzający nekropolię mogą za monetę wypożyczyć konewkę, by podlać rośliny na grobach swoich bliskich. Zaskakujące zdjęcia trafiły do sieci.

Konewki są zabezpieczone łańcuchami, które przyczepione są do mechanizmu, znanego nam ze sklepowych wózków. By wypożyczyć sprzęt ogrodowy, należy zostawić w zamian monetę. Zdjęcia z cmentarzy pojawiły się w sieci, a właściciele instalacji zapewniają, że odwiedzający groby chętnie z niej korzystają.

Konewki „na monetę” pojawiły się na polskich cmentarzach

Właścicielem instalacji z konewkami, które pojawiły się na kilku cmentarzach w województwie lubelskim, jest Zakład Wyrobów Betonowych Wojciech Trykacz, który już od jakiegoś czasu udostępnia swoje produkty do użytku publicznego na okolicznych nekropoliach. 

Pomysł na udostępnienie konewek przyszedł z krajów zachodnich, gdzie narzędzia do dbania o groby bliskich są ogólnodostępne na wielu cmentarzach. Firma z Lubartowa uzyskała zgodę kilku zarządców lubelskich nekropolii i postanowiła wystawić tam swoje produkty. Niestety, do tej pory notowano sporo kradzieży.

- Ten pomysł niestety nie zadziałał, bo ogólnodostępne akcesoria po prostu zaczęły znikać - tłumaczył Arkadiusz Woch, dyrektor handlowy w firmie Trykacz, cytowany przez portal money.pl.

Pomysłodawcy wpadli jednak na zaskakujący pomysł i udoskonalili swoją instalację. Konewki zostały dodatkowo zabezpieczone łańcuchem, który przymocowany jest do mechanizmu znanego z wózków sklepowych. By wypożyczyć sprzęt, należy zostawić w nim monetę, która powoduje zwolnienie łańcucha.

- Konewki już nie są kradzione, a jeśli taki incydent ma miejsce, to jest naprawdę rzadki. Jak wiadomo, są podpisane, a to jest też pewna forma reklamy dla nas - tłumaczy Woch.

Kaucję za konewkę otrzymuje się z powrotem przy zwrocie urządzenia. Takie rozwiązanie sprawiło, że zdecydowanie mniej osób „zapomina” odnieść konewkę po skończonym podlewaniu.

Podobne instalacje znajdują się na co najmniej 7 lubelskich cmentarzach i cieszą się ogromną popularnością. W sieci pojawiły się niedawno zdjęcia konewek dostępnych za kaucją, a internauci byli zaskoczeni tym pomysłem.

- Na szeregu cmentarzy, które mamy w okolicy, to rozwiązanie sprawdza się fantastycznie. Ludzie bardzo często korzystają z konewek przy podlewaniu kwiatów - przekonuje Arkadiusz Woch.

  • Nie żyje były prezydent Gdańska

  • Aleksandrów Łódzki: dwie osoby nie żyją, dwie trafiły do szpitala po wypadku

  • Chińska rakieta spadła do Oceanu Indyjskiego

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >