Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > MZ zdradziło, ile w pełni zaszczepionych osób zmarło na COVID-19
Irmina Jach
Irmina Jach 18.02.2022 19:00

MZ zdradziło, ile w pełni zaszczepionych osób zmarło na COVID-19

Niedzielski
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś, że wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 13,86 procent stanowili zaszczepieni. Przypadki nie były powiązane z podaniem preparatów. 5,9 procent z 22 milionów osób, które przyjęły wszystkie dawki, zostało zarażonych COVID-19.

Z najnowszych danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że osoby zaszczepione przeciw COVID-19 stanowią zdecydowaną mniejszość zakażonych koronawirusem. - Zaledwie 5,9 procent w pełni zaszczepionych zostało zakażonych - czytamy w komunikacie opublikowanym na Twitterze.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe dane. Ile w pełni zaszczepionych osób zmarło na COVID-19?

Od czasu rozpoczęcia szczepień drugą dawką liczba zakażeń wyniosła 3 992 857, z czego 1 300 947 z nich, czyli 32,58 procent, stanowiły zakażenia wśród osób w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od przyjęcia pełnej dawki.

Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 13,86 procent stanowiły osoby zaszczepione. Ministerstwo Zdrowia przypominał, że mowa o przypadkach śmierci osób zakażonych, które nastąpiły po upływie 14 dni od pełnego zaszczepienia. Resort zaznaczył, że nie miały one żadnego powiązania z podaniem preparatu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Poinformowano również, że w Polsce w pełni zaszczepione przeciw COVID-19 (czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson) są 22 048 333 osoby. W ciągu ostatniej doby wykonano 50 529 szczepień.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Goniec