Goniec.pl
Pixabay

Pixabay

Ksiądz w ostry sposób wyjawił, co sądzi o rozwodach. Padły ostre słowa, w sieci zawrzało

25 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Dawid Szczurek

Słowa, które ksiądz Roman Kneblewski zamieścił w swoim wpisie na Twitterze, wywołały niemałe poruszenie wśród odbiorców. Znany duchowny wypowiedział się na temat obecnego funkcjonowania związków, zahaczają także o kwestię rozwodów. Jego wypowiedzi wzbudziły u internautów duże wątpliwości, jak również doprowadziły do wzmożonej dyskusji.

Kontrowersyjny duchowny zabrał głos nt. rozwodów

Kapłan Roman Kneblewski słynie z dzielenia się swoimi nieoczywistymi przemyśleniami na przeróżne tematy. Duchowny, swoimi publikacjami w internecie niejednokrotnie wyprowadza z równowagi odbiorców.

Ksiądz opublikował zdjęcie i obraził współczesne kobiety

Ksiądz ostro o kobietach, przy okazji zaliczył ogromną wpadkę. "Jakieś tam Baby Jagi w podartych dżinsach"

CZYTAJ DALEJ

Działalność księdza doprowadziła do tego, że wraz z końcem 2021 roku diecezja bydgoska przestała utożsamiać się z poglądami oraz ideologią kapłana. Dodała także, że nie będzie brała odpowiedzialności za skutki kontrowersyjnej działalności duchownego w mediach społecznościowych.

Nie zważając na negatywne opinie oraz deklarację ze strony diecezji, Roman Kneblewski nie zaprzestaje swojej aktywności. Systematycznie publikuje na Facebooku oraz Twitterze kolejne wpisy w prowokującym brzmieniu.

Ostatnio na tapecie pojawił się temat związków niesakramentalnych oraz rozwodów. W tym przypadku kapłan również nie szczędził słów.

Ksiądz Roman Kneblewski dosadnie o rozwodzących się oraz żyjących wspólnie bez małżeństwa

-Chrystus nie toleruje rozwodów, a kto się ich dopuszcza, atakując sakrament małżeństwa, atakuje samego Boga - napisał w swoim wpisie duchowny, tym samym zajmując jasne stanowisko

Dodatkowo poruszył także temat związków pozamałżeńskich. Zauważył, że relacje takie są bardzo często pomyślne, a to dzięki temu, że osoby tak żyjące mają wsparcie samego diabła.

Internetowa działalność kapłana w dużym stopniu dzieli grono jego odbiorców. Posiadający swoich zwolenników ksiądz, musi się częściej liczyć jednak z głosami sprzeciwu oraz niezadowolenia, ze strony oburzonych internautów. Było to widoczne także i w tym przypadku, gdzie w sekcji komentarzy mogliśmy przeczytać liczne wyrazy irytacji użytkowników.

- Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. Klecho - grzmiał jeden z nich.

- No, znalazł się ekspert od życia w związku... - dodał kolejny.

Ja Fryta, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons/Kadr z serialu "Plebania"/Prod. "TVP"/Kapif.pl

"Plebania". Tych bohaterów nie ma już wśród nas. Zawdzięczamy im wiele niezapomnianych chwil

"Plebania" to kultowy polski serial obyczajowy, który emitowano na antenie TVP w latach 2000-2012. Telenowela poruszała problemy rodzinne, religijne i społeczne mieszkańców małej wsi w wymyślonym powiecie hrubielowskim. Głównym bohaterem jest proboszcz kościoła parafialnego w Tulczynie ks. Antoni Wójtowicz, który objął tę funkcję po śmierci swojego wuja ks. Bernarda Grochowskiego. W 2009 został on przeniesiony na probostwo do serialowego miasta Hrubielów, a jego miejsce zajął ks. Antoni Król. Odtąd zdecydowana większość fabuły serialu rozgrywała się w Hrubielowie, a sporadycznie także w Tulczynie, Brzezinach, Honiatyczach, Starej Wiośnie, Grudziądzu, Lublinie oraz Warszawie. Przez lata pożegnaliśmy wielu aktorów, którzy wcielali się w bohaterów kultowego serialu. Wybraliśmy kilku z nich, aby przypomnieć, w jakie role się wcielali i kiedy odeszli.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: twitter.com/KsKneblewski

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Dawid SzczurekAutor

Redaktor portalu goniec.pl. Od zawsze czułem się umysłem humanistycznym, ukierunkowanym w stronę dziennikarstwa. Moją pasją od dziecka jest sport, a w szczególności piłka nożna. Z zainteresowaniem śledzę to, co dzieje się w Polsce i na świecie, dzieląc się informacjami z innymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: dawid.szczurek@iberion.pl

Podobne artykuły

Iberion materiały własne

Wiadomości

Malediwy: Turysta z Polski zginął podczas nurkowania. Został potrącony przez motorówkę

Czytaj więcej >
Sędzia, sądownictwo Polska

Wiadomości

Chcąc zwalczyć gryzonie, zostawił w budynku trutkę. Nie żyje dziecko. Mężczyzna usłyszał wyrok

Czytaj więcej >
PKP
LISI NIESNER/AFP/East News, magro_kr/flickr.com

Wiadomości

Będzie obniżka cen biletów PKP? Premier zabrał głos

Czytaj więcej >
Wybuch gazu katowice

Wiadomości

"Interwencja". Wstrząsające doniesienia o wybuchu w Katowicach. Przed śmiercią ofiary napisały list

Czytaj więcej >
Juszczenko, Lech Kaczyński
ARTUR BARBAROWSKI/East News, Jan BIELECKI/East News

Wiadomości

Wiktor Juszczenko: "Jestem przekonany, że Lecha Kaczyńskiego zabili Rosjanie"

Czytaj więcej >
90-letni mężczyzna skierował się z apelem do młodzieży (Goniec.pl).

Wiadomości

Zapytaliśmy 89-latka o młodzież. Senior zwrócił się z ważnym apelem

Czytaj więcej >