Goniec.pl
Andrzej Duda

Pawel Wodzynski/East News

Medycy wystosowali list do Andrzeja Dudy. Będzie reakcja prezydenta?

13 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Medycy strajkujący od soboty pod siedzibą Kancelarii Premiera nie chcą być dłużej zwodzeni przez ministra zdrowia. Dziś wystosowali pismo do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym zaapelowali o podjęcie pilnej interwencji głowy państwa w sprawie opieki zdrowotnej w Polsce.

- Sprawa jest zbyt poważna, aby w jej rozwiązywaniu i w rozmowach z prezydentem korzystać z pośrednictwa pani minister z Kancelarii - napisali w piśmie medycy i poinformowali, że próby spotkania się z Andrzejem Dudą trwają bezskutecznie od 29 marca. Do tej pory Kancelaria Prezydenta nie zareagowała na kolejne pisma.

andrzej-janas-nie-zyje

Nie żyje Andrzej Janas

CZYTAJ DALEJ

Medycy piszą list do prezydenta

Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia w swoim apelu uzasadnia konieczność osobistego spotkania z prezydentem skalą problemów, które przez lata narosły w ochronie zdrowia w Polsce. Chcą, by rozmowy z Andrzejem Dudą odbyły się z udziałem przedstawicieli wszystkich zawodów medycznych.

Jednocześnie medycy podkreślili, że oczekują, iż wcześniej spotkają się z nimi premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia. To właśnie od obecności prezesa Rady Ministrów uzależniają podjęcie negocjacji z przedstawicielami rządu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

W liście do prezydenta strajkujący uwzględnili te same osiem postulatów, które noszą na sztandarach od kilku miesięcy i które otrzymał od nich Mateusz Morawiecki. W sobotę podczas przemarszu Krakowskim Przedmieściem strajkujący zatrzymali się przed Pałacem Prezydenckim, by zwrócić uwagę głowy państwa na tragiczną sytuację w systemie ochrony zdrowia.

Kancelaria Prezydenta niechętna do rozmów

Na razie nie wiadomo, czy tym razem spotkanie z prezydentem dojdzie do skutku, gdyż głowa państwa nie odpowiedziała na apel medyków. Jednak wczoraj, Andrzej Dera pytany w jednym z programów publicystycznych o zaangażowanie Andrzeja Dudy w osiągnięcie kompromisu pomiędzy resortem zdrowia a strajkującymi, wykluczył na razie możliwość włączenia się prezydenta.

Jak powiedział prezydencki minister, Kancelaria Prezydenta nie widzi potrzeby ingerowania w rozmowy protestujących z przedstawicielami resortu zdrowia, mówiąc, iż to urzędnicy Adama Niedzielskiego są odpowiednimi osobami do prowadzenia dialogu w zakresie ochrony zdrowia.

Wygrałbyś główną nagrodę w "Milionerach"? 5 pytań o milion, które zadał Hubert Urbański

Pytanie 1 z 5

Który ssak się nie spoci?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: WP

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Sejm

Wiadomości

PiS wnosi o zmianę regulaminu Sejmu. Członkowie opozycji: "Boi się, że przegra głosowanie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ks. Isakowicz-Zaleski zdradził kulisy działalności o. Rydzyka. Dochodziło do nadużyć

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie zapłacisz kartą, nie wypłacisz gotówki. Poważne utrudnienia w kilku bankach

Czytaj więcej >

Wiadomości

Producent poduszek dla niemowlaków The Bobby Company wycofuje swój produkt. Zmarło ośmioro dzieci

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dziś w nocy dotrze nad Polskę chmura dwutlenku siarki znad wulkanu Cumbre Vieja

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje powstaniec warszawski Henryk Filipski "Jeremi"

Czytaj więcej >