Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Mecz Polska-Albania. Dziennikarz TVP pokazał zdjęcie z murawy po ataku kibiców
Maria Glinka
Maria Glinka 13.10.2021 09:59

Mecz Polska-Albania. Dziennikarz TVP pokazał zdjęcie z murawy po ataku kibiców

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Wysoka stawka meczu Polska-Albania sprawiła, że niektórym kibicom puściły nerwy. W pewnym momencie w stronę polskich piłkarzy poleciały różne przedmioty. Dziennikarz TVP Sport pokazał na Twitterze, czym albańscy kibice rzucali w zawodników. Mogło skończyć się tragedią.

We wtorek 12 października na stadionie w Tiranie spotkały się reprezentacje Polski i Albanii. Selekcjoner reprezentacji naszego kraju Paulo Sousa wskazywał, że jest to "starcie o wszystko", ponieważ przybliża piłkarzy do awansu na Mistrzostwa Świata 2022 r.

Kibice nie wytrzymali. Kuriozalne sceny na stadionie w Tiranie

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem reprezentacji Polski 1:0. W 77. minucie bramkę strzelił Karol Świderski, co rozwścieczyło albańskich kibiców.

W stronę polskich zawodników poleciały różne przedmioty. W związku z tym sędzia podjął natychmiastową decyzję o przerwaniu meczu. Zawodnicy wrócili do szatni, ale nikomu nic się nie stało.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Pojawiły się wątpliwości, czy nie dojdzie do walkoweru, ale po kilkunastu minutach zawodnicy znów pojawili się na murawie. Mimo niesprzyjającej atmosfery na trybunach, Polacy nie dali sobie odebrać zwycięstwa.

Nie tylko plastikowe butelki. Incydent na stadionie mógł skończyć się źle

Co tak naprawdę wydarzyło się w trakcie meczu? W internecie pojawiły się zdjęcia, na których widać, czym albańscy kibice rzucali w stronę polskich zawodników.

Na początku media obiegła informacja, że z trybun poleciały plastikowe butelki z wodą mineralną. Większość z nich była pusta.

Nowe światło na tę sprawę rzuca wpis Szymona Borczucha. Dziennikarz TVP Sport zamieścił na Twitterze wpis opatrzony fotografią, na której widać inne, dużo bardziej groźne przedmioty.

"Znaleziska z murawy sugerują, że finał tego wieczoru mógł być mniej przyjemny", czytamy w poście. Wśród przedmiotów znalezionych na murawie były m.in. zapalniczka, pełne butelki z napojami, a nawet telefony komórkowe.

Polscy zawodnicy nie kryli zaskoczenia zachowaniem kibiców. - Pierwszy raz się spotkałem z czymś takim - przyznał po meczu Piotr Zieliński, który gra na pozycji pomocnika w reprezentacji Polski.

Polska na drodze do awansu

Co wtorkowe zwycięstwo oznacza dla reprezentacji Polski? Piłkarze awansowali na drugie miejsce w grupie. Do Anglików tracą trzy punkty i nadal mają szansę, aby przeskoczyć ich w tabeli. Wszystko rozstrzygnie się w listopadzie.

Kluczowe będą spotkania z Andorą (12 listopada) i z Węgrami (15 listopada). Wystarczy tylko jedna wygrana, aby umocnić się na pozycji wicelidera. W grudniu odbędzie się losowanie par barażowych - wówczas Polacy poznają kolejnego rywala.