Goniec.pl
Kobieta gryzła i biła córkę

Twitter.com Polska Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Mazowieckie: Kobieta biła i gryzła 4-letnią córkę. Została aresztowana

1 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z karczewskiego komisariatu zostali powiadomieni przez dyrekcję jednego z przedszkoli o podejrzeniu fizycznego znęcania się nad 4-letnią dziewczynką. Dziecko miało liczne obtarcia i zasinienia na całym ciele. Śledztwo wykazało, że było bite i gryzione przez matkę.

Policjanci, którzy zjawili się w przedszkolu, stwierdzili, że 4-latka może być ofiarą przemocy domowej. W związku z zaistniałym podejrzeniem postanowili wybrać się do domu dziewczynki, gdzie zastali 28-letnią matkę. Kobieta podczas przesłuchania zdradziła porażającą prawdę.

Kobieta gryzła i biła córkę

Matka przyznała, że ugryzła kilka razy swoją córkę. Uderzyła ją też legginsami, co miało być karą za nieodpowiednie zachowanie. Funkcjonariusze dokonali zatrzymania kobiety, po czym odwieźli ją na komisariat. Kobieta usłyszała zarzut znęcania się fizycznego nad 4-letnią córką.

- Ustalenia obecnych na miejscu funkcjonariuszy wskazywały, że 4-latka mogła być ofiarą przemocy domowej. Wówczas mundurowi natychmiast udali się do ustalonego miejsca zamieszkania pokrzywdzonej - przekazała sierż. sztab. Paulina Harabin z otwockiej policji.

Mundurowi skierowali też za pośrednictwem prokuratury wniosek do sądu o jej tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i aresztował kobietę na okres trzech miesięcy. Za znęcanie oraz narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Poszkodowana dziewczynka trafiła pod opiekę ojca. Reporterom Super Expressu udało się ustalić, że 28-latka nie pierwszy raz dopuściła się brutalnego zachowania wobec córki. W przeszłości słyszała już identyczne zarzuty. Wówczas wobec kobiety zastosowany został zakaz zbliżania się do dziecka oraz zakaz kontaktowania się z dzieckiem. Założona została również niebieska karta.

Z czasem 28-latka i jej partner wystąpili o zniesienie kary. Służby przychyliły się do ich prośby, licząc z pewnością na poprawę sytuacji w domu rodziny. Niestety, kobieta znów postanowiła podnieść rękę na bezbronne dziecko, stosując wobec niego kary cielesne.

Dziś informowaliśmy także o innej tragedii, która rozegrała się w Toruniu. 3-letnia dziewczynka w krytycznym stanie trafiła do toruńskiego szpitala. Dziecko pozostaje nieprzytomne, ma duży obrzęk mózgu i jest podłączone do respiratora. Sprawą zajęła się toruńska prokuratura.

Rodzice dziewczynki są podejrzani o to, że od początku kwietnia tego roku znęcali się nad córką. Jak informują śledczy, matka i ojciec 3-latki uderzali ją przedmiotami oraz otwartą dłonią po całym ciele, w tym w twarz i szyję, a także nie zapewnili jej niezbędnej pomocy, pomimo ciążącego na nich obowiązku pieczy nad małoletnią.

28-latka i 32-latek usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa 3-latki. Nie przyznali się jednak do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia w sprawie. Prokuratura nie ujawniła ich treści. Rodzina znajdowała się pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: RMF24

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >