Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Matura 2022. Jakie są reakcje maturzystów po pierwszym egzaminie?
Natalia Janus
Natalia Janus 04.05.2022 13:43

Matura 2022. Jakie są reakcje maturzystów po pierwszym egzaminie?

matura
Piotr Molecki/East News

Pierwszy dzień egzaminów maturalnych już za nami. Dzisiaj maturzyści z całej Polski musieli zmierzyć się z językiem polskim. Jak tegoroczni maturzyści oceniają arkusz maturalny 2022 z polskiego? Był łatwy czy raczej trudny? Sprawdźcie, co o poziomie trudności egzaminu sądzą ci, którzy musieli do niego przystąpić.

Matura 2022 – trudny egzamin z polskiego czy wręcz przeciwnie?

Z doniesień uczniów wiemy, że w tym roku maturzyści musieli wykazać się znajomością tradycji i "Pana Tadeusza" lub poruszyć motyw szczęścia w odniesieniu do "Nocy i dni" Marii Dąbrowskiej.

Jak można się było spodziewać, tuż po zakończeniu egzaminu, w mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo komentarzy tegorocznych maturzystów. Przeglądając tweety otagowane hashtagiem #matura2022 na Twitterze, można spotkać się ze skrajnymi opiniami dotyczącymi poziomu trudności tegorocznej matury z polskiego. 

"Tak łatwej matury z polskiego się nie spodziewałem"

Znaczna część maturzystów w swoich relacjach przyznaje, że byli pozytywnie zaskoczeni dzisiejszym egzaminem. Z relacji większości uczniów wynika, że egzamin maturalny z polskiego był zaskakująco łatwy, a nawet "zbyt prosty".

Nie wszyscy mają pozytywne odczucia

Jednak w sieci widać również negatywne komentarze dotyczące matury z polskiego. Dla części maturzystów egzamin wcale nie był prosty i po jego napisaniu nie mają pozytywnych odczuć.

Jak widać - ile ludzi, tyle opinii. My jednak każdemu życzymy powodzenia i wierzymy, że poprawek będzie jak najmniej!

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl