Goniec.pl
Mateusz Morawiecki przekazał smutne informacje

Twitter.com PremierRP

Mateusz Morawiecki przekazał wiadomość o śmierci polityka. Premier modlił się do samego końca

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Wczoraj kraj obiegły tragiczne informacje o śmierci Jerzego Wilka, wieloletniego posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Wiadomość o odejściu polityka przekazał także Mateusz Morawiecki, który przyznał, że do końca nie tracił nadziei na to, że jego sejmowy kolega wygra walkę z chorobą.

Mateusz Morawiecki przekazał tragiczne informacje o śmierci Jerzego Wilka na swoim Twitterze. W chwili odejścia polityk miał 66 lat, a szef polskiego rządu pożegnał posła PiS we wzruszających słowach.

Mateusz Morawiecki pożegnał w mediach społecznościowych Jerzego Wilka

O śmierci Jerzego Wilka poinformował w niedzielę 16 maja 2021 roku przewodniczący komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski, który opublikował smutną wiadomość na swoim Twitterze. Polityk odszedł po ciężkiej chorobie w wieku 66 lat.

Odejście wieloletniego posła Prawa i Sprawiedliwości, a także w ostatnich latach wiceprzewodniczącego Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz członka Komisji Gospodarki i Rozwoju wstrząsnęło również szefem polskiego rządu, Mateuszem Morawieckim.

Premier pożegnał polityka na swoim Twitterze, a wzruszający wpis Mateusza Morawieckiego wywołał ogromne poruszenie internautów. Jak przyznał szef rządu, do końca modlił się i trzymał kciuki za powrót Jerzego Wilka do zdrowia. 

[EMBED-243]

- Wiedziałem o ciężkiej chorobie posła Jerzego Wilka i modliłem się by ją przetrwał. Stało się inaczej. Wierzę, że jest już pośród swoich dawnych kolegów z „Solidarności” - przekazał premier Morawicki.

Informacja o śmierci partyjnego kolegi wstrząsnęła Mateuszem Morawickim, który w ostatnim czasie bardzo intensywnie pracował wraz ze swoim rządem, by przedstawić Polakom nowy program społeczno-gospodarczy na najbliższe lata.

„Polski ład” to plan gospodarczej odbudowy kraju, który ma polepszyć warunki życia wszystkich Polaków i sprawić, że w najbliższych latach osiągną one europejskie standardy. Program składa się z 5 fundamentów, które mają zapewnić Polsce wzrost gospodarczy.

Wśród podstawowych obietnic rządu znalazła się deklaracja osiągnięcia poziomu 7% PKB na zdrowie, obniżka podatków dla 18 mln Polaków, 2500 zł emerytury bez podatku, stworzenie 500 tys. nowych miejsc pracy, a także zapewnienie mieszkań bez wkładu własnego oraz zniesienie formalności potrzebnych do budowy domów do 70 m2.

- Dzięki temu, że „Polski ład” będzie naszym podstawowym programem, jestem przekonany, że Polska musi stworzyć płaszczyznę nowej nadziei dla dziesiątek milionów Polaków żyjących dzisiaj w kraju, ale także tych, którzy wyjechali i tych, których los pozostawił poza granicami - zadeklarował premier Morawiecki.

[EMBED-807]

  • Córka Katarzyny Dowbor to zjawiskowa piękność. Niewielu wie, kto jest jej ojcem

  • Wielka awaria systemu do wystawiania e-recept w całej Polsce

  • Czajka zbierał pieniądze na pogrzeb mamy. Powiedział, na co je wydał

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Twitter

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >