Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Manipulacja TVP wyszła na jaw. Będą składać pozew
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 12.09.2023 18:17

Manipulacja TVP wyszła na jaw. Będą składać pozew

sondaż
TVP

Bezpartyjni Samorządowcy zapowiadają pozew w trybie wyborczym przeciwko TVP. Czują się pomijani przez stację w przekazach medialnych. - TVP uparcie pokazywała pięć partii, nas w tym pomijając - twierdzi jeden z polityków ugrupowania, które swoje zarzuty ma także wobec TVN.

Bezpartyjni Samorządowcy i ich postulaty przedwyborcze

Bezpartyjni Samorządowcy jak sami o sobie mówią, są ruchem „łączącym samorządowców, przedsiębiorców i wszystkich obywateli Polski, którzy chcą Normalnej Polski. Od początku naszej działalności wsłuchujemy się w głos mieszkańców. Chcemy, aby głos ten został w końcu usłyszany w parlamencie”.

Wśród postulatów wyborczych ugrupowania są między innymi bezpłatne, zdrowe posiłki dla dzieci w szkołach, zerowy PIT dla wszystkich obywateli, bezpłatna komunikacja miejska i regionalna czy wzrost nakładów na psychiatrię dziecięcą.

Bezpartyjni Samorządowcy wystawią swoich kandydatów do Sejmu obok PiS-u, Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Trzeciej Drogi, Polska 2050 - PSL i Konfederacji. Czują się jednak traktowani gorzej niż inne ugrupowania.

Sanepid wydał pilny komunikat. Woda w kranach jest skażona, nie wolno jej pić

Bezpartyjni Samorządowcy zapowiadają pozew wobec TVP. "Manipulacja"

Bezpartyjni Samorządowcy narzekają na pomijanie ich w programach telewizyjnych oraz sondażach wyborczych w przekazach medialnych. Przedstawiciele ugrupowania zapowiadają złożenie pozwu w trybie wyborczym przeciwko TVP. Wszystko w związku z sondażem Estymatora, według którego komitet może liczyć na 3,1 proc. poparcia. - TVP uparcie pokazywała pięć partii, nas w tym pomijając. To wprowadzanie opinii publicznej w błąd i manipulacja - uważa w rozmowie z Interią Bohdan Stawiski z Bezpartyjnych Samorządowców.

Dzisiaj 12 września na konferencji prasowej przedstawiciele Bezpartyjnych Samorządowców ogłosili swoją decyzję o założeniu pozwu w trybie wyborczym przeciwko TVP.

- 6 września jako KW Bezpartyjni Samorządowcy zarejestrowaliśmy komitet ogólnopolski. Niektóre media nadal jednak ignorują ten fakt i pomijają nas w materiałach dotyczących sondaży oraz w debatach. Nie zgadzamy się na ograniczenie Polakom dostępu do propozycji programowych ogólnopolskiego komitetu. Dlatego też postanowiliśmy założyć pozew w trybie wyborczym przeciwko TVP, która w swoich ostatnich materiałach dotyczących najnowszego sondażu celowo pominęła nasz komitet wyborczy, mimo że osiągnęliśmy w nim ponad 3% - informują BS na Facebooku.

Bezpartyjni Samorządowcy mają swoje zarzuty również do TVN

Jak się okazuje, nie tylko TVP naraziło się ugrupowaniu. Bezpartyjni Samorządowcy mają również swoje zarzuty pod adresem TVN. Chodzi o debatę wyborczą, na którą nie zaproszono reprezentanta ich ugrupowania. - Nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie "dlaczego". Tyle się mówi o wolnych mediach, o demokracji, a w tym wypadku te wartości są jawnie naruszane - dodaje Bohdan Stawiski.

Bezpartyjni Samorządowcy poinformowali jednak również dzisiaj podczas konferencji, że stacja TVN zaprosiła ostatecznie ugrupowanie do debaty ogólnopolskiej.

Źródło: Goniec/Interia