Goniec.pl
pieniądze: Malta zwróci część kosztów turystom

pixabay_user32212

Malta zamierza zapłacić turystom, którzy ją odwiedzą. Można otrzymać nawet 200 euro

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

Turyści zamierzający wybrać się na Maltę, mogą liczyć na zwrot pieniędzy wydanych na wyjazd. Są jednak pewne warunki, które należy spełnić, aby się o niego ubiegać.

Malta jest dla wielu osób wymarzonym miejscem na wypoczynek. Rajskie warunki, jakie tam panują, sprawiały, że w ostatnich latach wyspę odwiedzało mnóstwo turystów. Niestety zmieniło się to za sprawą pandemii koronawirusa, która objęła już niemal cały świat.

Władze Malty postanowiły ratować swoją gospodarkę, która jest przecież w ogromnym stopniu oparta o turystykę. Osoby, które odwiedzą wyspę będą mogły ubiegać się o zwrot części kosztów przedsięwzięcia. Są jednak pewne warunki.

Malta zwróci część pieniędzy turystom, którzy postanowią ją odwiedzić. Są jednak pewne warunki

Władze Malty w porozumieniu z tamtejszymi hotelami postanowiły przygotować specjalną ofertę dla turystów, aby zachęcić ich do odwiedzin wspaniałej wyspy. Przyjezdni będą mogli liczyć na zwroty części kosztów wizyty. Pierwszym warunkiem, który trzeba spełnić, aby je dostać, jest spędzenie na Malcie przynajmniej 3 dni.

Kolejną ważną sprawą, o której poinformował sam minister turystyki Malty jest to, że zwrot pieniędzy otrzymają jedynie osoby, które zarezerwują nocleg bezpośrednio w jednym z tamtejszych hoteli. Kwota zwrotu będzie uzależniona od standardów ośrodka. O wysokościach zwrotów poinformował Reuters. 

Turyści, którzy zarezerwują pobyt w hotelu, który uzyskał 5 gwiazdek, mogą liczyć na zwrot nawet 200 euro. W hotelu 4-gwiazdkowym będzie to maksymalnie 150 euro, natomiast obiekty 3-gwiazdkowe będą mogły zaoferować gościom zwroty rzędu 100 euro. 

Przy obecnym kursie euro w porównaniu do złotego, który w momencie pisania artykułu wynosił około 4,60, kwoty zwrotów są zatem dość pokaźne i faktycznie mogą skłonić kogoś do obrania Malty na kierunek swojej wycieczki, czego bardzo chcą tamtejsze władze oraz hotelarze.

Istotne dla turystów, którzy będą chcieli wybrać się na Maltę z pewnością będą tamtejsze obostrzenia. Tamtejszy minister turystyki Clayton Bartolo zapewnia, że większość z nich zostanie zniesiona 1 czerwca.

Polityk powiedział, że liczy na to, że program przygotowany przez władzę oraz hotelarzy zwiększy konkurencyjność maltańskich hoteli na arenie międzynarodowej, która już zaczęła walkę o potencjalnych klientów z niespotykaną dawno zawziętością. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje Artur Tomala

  • Minister Czarnek: powrót dzieci do szkół nawet od 19 kwietnia

  • Naukowcy odkryli, kto może lżej przejść przez infekcję koronawirusem

Damian WitońAutor

Redaktor goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Opłata

Pieniądze

Enea zapowiedziała, że chciałaby podnieść ceny taryfy. Koszt prądu może wzrosnąć

Czytaj więcej >
czternasta emerytura

Pieniądze

Wypłata 14. emerytur już za chwilę. Pełną kwotę dostanie niemal 8 milionów Polaków

Czytaj więcej >
gaz

Pieniądze

Ceny gazu dostarczanego przez PGNiG Obrót Detaliczny wzrosną od 1 października

Czytaj więcej >
Adam Niedzielski

Pieniądze

Adam Niedzielski dostał podwyżkę. Portal Money.pl dotarł do szczegółowych rozliczeń

Czytaj więcej >
emeryci

Pieniądze

"Fakt": 74% emerytów w bardzo złej sytuacji materialnej

Czytaj więcej >
Janusz Cieszyński

Pieniądze

Jest projekt zmian w prawie. Państwo chce przejmować niewykorzystane środki z telefonicznych kart prepaid

Czytaj więcej >