Goniec.pl > Wiadomości > Małopolskie. 17-latek z Ukrainy został potrącony przez pociąg. Nie żyje
Irmina Jach
Irmina Jach 03.06.2023 13:48

Małopolskie. 17-latek z Ukrainy został potrącony przez pociąg. Nie żyje

Wypadek
MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Małopolskie. W Sterkowcu koło Brzeska doszło do tragicznego wypadku. W nocy z piątku na sobotę 17-latek pochodzący z Ukrainy został potrącony przez pociąg na torach kolejowych. Służby wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragedii.

Nie żyje 17-latek potrącony przez pociąg

Z relacji oficer prasowej brzeskiej policji Eweliny Budy wynika, że do tragicznego zdarzenia doszło około północy. Obywatel Ukrainy został potrącony przez pociąg relacji Kraków-Tarnów

- Był to pociąg relacji Kraków-Tarnów. Do śmiertelnego w skutkach zdarzenia doszło około północy. Zginął 17-letni obywatel Ukrainy - przekazała policja w oficjalnym komunikacie.

 

Biedronka otwiera wakacyjny sezon. Od poniedziałku w sklepach zaroi się od klientów

Policja zapowiada sekcję zwłok

Na miejscu pojawił się prokurator, który wraz z policjantami przeprowadził pierwsze czynności w śledztwie. Na czas prowadzenia czynności przez służby ratownicze oraz policję i prokuratora ruch pociągów był całkowicie wstrzymany.

Na ten moment przyczyna i okoliczności śmierci chłopca nie są jasne. Oficer prasowa Ewelina Buda zapowiedziała, że zaplanowano przeprowadzenie sekcji zwłok 17-latka. Autopsja pomoże wyjaśnić, dlaczego nastolatek stracił życie. 

Tragedia w woj. zachodniopomorskim

To kolejny tragiczny wypadek na torach kolejowy, o którym służby poinformowały w sobotę 3 czerwca.  Około godziny 9:20 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym koło Brzeźnicy pod Białym Borem w województwie zachodniopomorskim samochód osobowy zderzył się z pociągiem relacji Słupsk-Szczecinek. 

- W wypadku zginęła pasażerka samochodu, kierowca został przetransportowany do szpitala. W szynobusie nikt nie odniósł obrażeń – poinformowała oficer prasowa komendy w Szczecinku st. asp. Anna Matys.