Goniec.pl
Pixabay/AndrzejRembowski

Pixabay/AndrzejRembowski

Małopolska: burmistrz Olkusza potrącił pieszą. Wezwano śmigłowiec LPR

13 Października 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Na drodze krajowej nr 94 w Sławkowie (woj. małopolskie) doszło do wypadku. Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza, potrącił pieszą, która przechodziła przez przejście. Na miejscu pojawił się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Burmistrz udzielił zdawkowej informacji w sprawie tego zdarzenia. Zasłania się „trwającym postępowaniem”. Za spowodowanie wypadku grozi mu więzienie.

Materiały prasowe Biedronka - zdjęcie ilustracyjne

GIS ostrzega. Popularne lody mogą zaszkodzić zdrowiu

CZYTAJ DALEJ

Poważny wypadek w Sławkowie. Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa

Do zdarzenia doszło w sobotę 9 października około południa niedaleko skrzyżowania z ul. Okradzionowską. 72-letni kierowca samochodu osobowego nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił 68-letnią pieszą.

Na miejscu niezwłocznie pojawiły się służby, w tym funkcjonariusze z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie. Sytuacja była na tyle poważna, że poszkodowana została przetransportowana do szpitala przez śmigłowiec LPR.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Świadkowie zdarzenia twierdzą, że za kierownicą Mercedesa GTC siedział Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza. Polityk potwierdził te doniesienia w rozmowie z Gazetą Krakowską. Jednak powstrzymał się od komentarza w sprawie wypadku.

- Uczestniczyłem w wypadku w Sławkowie. Nie mogę jednak udzielić więcej informacji, ponieważ w tej sprawie jest prowadzone postępowanie. Wszelkich informacji udzielę, gdy policja zakończy postępowanie - oznajmił burmistrz.

Burmistrz może skończyć w więzieniu

Rzecznik prasowy policji w Będzinie przekazał, że w chwili zdarzenia kierowca osobówki był trzeźwy. Mimo tego za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jednak niewykluczone, że w tym przypadku konsekwencje będą bardziej dotkliwe. Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, oznajmiła, że "jeśli w konsekwencji wypadku drogowego jeden z uczestników odniesie ciężkie obrażenia ciała lub poniesie śmierć" to sprawcy grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Tymczasem 68-latka potrącona przez burmistrza nadal przebywa w szpitalu. Lekarze nie udzielili informacji o jej stanie zdrowia.

Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że kobieta miała przejeżdżać przez przejście dla pieszych rowerem. Jednak do tej pory mundurowi nie potwierdzili tej wersji wydarzeń.

Oto czym zajmują się w Sejmie, jak nikt nie patrzy. Osiem najbardziej żenujących wpadek polityków

Slajd 1 z 8

Jarosław Kaczyński nawet w Sejmie czuje sportowego ducha

1 października media obiegły zdjęcia z Sejmu, na których Jarosław Kaczyński jest zaaferowany tym, co pokazuje mu Mariusz Błaszczak. Okazuje się, że prezes PiS, prywatnie wielki fan sportu, oglądał z zaciekawieniem oprawę kibiców na meczu Legii z Leicesterem. / Screen z art. "To nie jest fotomontaż. To Błaszczak pokazywał Kaczyńskiemu" dostępny oryg. pod https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/963161/przypatrz-sie-dobrze-to-blaszczak-pokazywal-kaczynskiemu / fot. Agencja Forum

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: Gazeta Krakowska, TVP Info

Maria GlinkaAutor

Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenie zdobywała w redakcjach TVN24 i Euractiv. Interesuje się polityką polską i zagraniczną, problemami społecznymi w ujęciu lokalnym i globalnym, literaturą i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: maria.glinka@goniec.pl

Podobne artykuły

ZUS

Wiadomości

Co trzeci Polak na L4 stracił prawo do zasiłku chorobowego

Czytaj więcej >
Policja Śląska

Wiadomości

Jacek Jaworek trafił na listę najbardziej poszukiwanych przestępców Unii Europejskiej

Czytaj więcej >
Iwona Hartwich

Wiadomości

Posłanki opozycji domagają się reasumpcji głosowania ws. Instytutu Rodziny i Demografii

Czytaj więcej >
Pomorze

Wiadomości

Niespodziewana śnieżyca na Pomorzu. Na drogach zrobiło się wyjątkowo niebezpiecznie

Czytaj więcej >
liturgia

Wiadomości

Konferencja Episkopatu Polski wprowadza zmiany dla kobiet w kościołach

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News, Flickr/Совет Федерации, https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.0/

Wiadomości

Oskarżenia Łukaszenki dot. wyborów prezydenckich w Polsce. "Zostały sfałszowane"

Czytaj więcej >